19.02.2021
(Platená inzercia)

Včelie produkty s ich blahodarnými účinkami, ktoré sú známe a využívané už stáročia, sú prínosom pre zdravie človeka. Vďaka hodnotnému zloženiu a obsahu biologicky aktívnych látok sa využívajú aj dnes. Predstavíme vám tri najviac využívané včelie produkty a ich výhody.

Manuka – pravý austrálsky med

Med manuka pochádza priamo od austrálskych včelárov, ktoríkladú dôraz na kvalitu jeho výroby. Samozrejme, celé to začína včelami, ktoré opeľujú manuka kry a získavajú z nich nektár. Tento zvláštny druh kra sa nachádza len v Austrálii a na Novom Zélande. Práve preto je manuka med taký špeciálny a jedinečný.

Aké sú výhody jeho používania? Manuka med má terapeutické, antibakteriálne, antivírusové a protizápalové účinky. Ženy ho často využívajú v tehotenstve na podporu imunitného systému, pálenie záhy, reflux a bolesti žalúdka. Napomáha tiež v boji proti chrípke, baktériám, vírusom a výrazne zlepšuje kvalitu spánku. Protizápalový účinok môže znížiť lokálny zápal spôsobený akné a urýchľuje hojenie akéhokoľvek zápalu v tele. Manuka med môže navyše zlepšiť vzhľad vašej pokožky tým, že vyvažuje jej pH.

Propolis – najprirodzenejšie antibiotikum

Propolis je lepkavá ochranná látka, ktorú vylučujú rastliny k ochrane pupencov a kvetov pred infekciou. Má účinné antibiotické účinky, ktoré sa využívajú v kozmetike a medicíne. Včelí propolis obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerálne látky a účinné enzýmy. Používa sa vo forme tinktúry, spreja a masti.

Aké sú účinky propolisovej tinktúry? Prináša vysoko hojivé a protizápalové účinky, podporuje imunitný systém, a tiež pomáha v boji proti bakteriálnym a vírusovým ochoreniam. Reguluje krvný tlak a zlepšuje činnosť endokrinných žliaz. Vďaka svojim blahodarným účinkom pomáha pri kožných ochoreniach, ako súnapríklad akné, bradavice a plesne. Propolistiež pôsobí upokojujúco na centrálny systém a zlepšuje kvalitu spánku.

Včelí peľ – široké spektrum využitia

Včelí peľobsahuje prírodné zložky ako vitamíny, enzýmy, aminokyseliny a minerálne látky. Vďaka svojmu zloženiu patrí včelí peľ medzi vzácne a vysoko cenené včelie produkty. Najčastejšie sa používa vo forme sušeného peľu alebo kozmetickej masky.

Kde všade sa využíva? Včelí peľslúži ako prírodný prostriedok na zlepšenie imunity, pôsobí ako antibiotikum a stimuluje myšlienkovú činnosť. V mnohých prípadoch preukazuje liečivé účinky zhodné s liečivými účinkami rastlín, z ktorých pochádza. Včelí peľtiež spomaľuje proces starnutia avďaka svojmu zloženiu zabraňuje únave a zvyšuje energiu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne články.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama