24.09.2018
(Platená inzercia)

“ Čo svet stojí, jedna vec sa nikdy peniazmi kúpiť nedala… šťastné zakrútenie psieho chvostíka.“
JoshBillings

So šteniatkom je to ako s dieťaťom. Kým nepodrastie potrebuje vašu pozornosť, trpezlivosť a lásku, a ak ho spustíte z očí čo i len na chvíľu, za rohom je katastrofa. Ako si teda uľahčiť život, keď do vášho života vcupká tento štvornohý drobec?

Hry a oddych

Šteniatko, rovnako ako dieťa, má veľa energie, ale malú výdrž. Budú behať a skákať a hrýzť, no po polhodine už budú spať horeznačky. Ak nechcete, aby psík skákal po nábytku, vyhraďte mu miesto v ktorom bude spávať, a učte ho tam spať už od začiatku. Môžete mu tam odložiť niektoré z jeho hračiek, aby sa tam rád vracal.

Pri kúpe hračiek si však dávajte pozor. Lacné hračky pre psíkov sú často vyrobené zo škodlivých materiálov, ktoré keď psík zje, môžu spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť, alebo iné zdravotné problémy. Najvďačnejšia hračka je však vždy tenisová loptička, a malé psíky sa rady hrajú napríklad s plastovými fľašami.

Hygiena

Naučiť psíka na záchod je najťažšie, no nie je to nič čo vaša vytrvalosť a trpezlivosť nezvládnu. Na začiatku treba veľmi dôkladne psíka sledovať a brať ho von každú polhodinu až hodinu, aby ste predišli nehodám. Dajte mu jasne najavo keď spraví niečo správne, pochváľte ho, preháňajte, odmeňte ho dobrotou a psík čoskoro pochopí. Ak sa omylom vyšpiní v dome, miesto dôkladne vyčistite, aby ste sa zbavili zápachu, lebo podľa neho si psík potom miesto opakovane hľadá.

Bezpečnosť

Tak ako dieťa, aj psík sa učí, skúma a spoznáva váš domov. Pokúste sa preto zabrániť tomu aby si ublížil. Odstráňte z jeho dosahu veci ktoré by mohol skonzumovať, zo začiatku môžu byť jeho najväčším nepriateľom schody. Elegantné mlynárske schody, priestory pod posteľou, otvory v plote, poličky s čistiacimi prostriedkami – ochraňujte rovnako ako psíka tak aj vaše bytové doplnky. Nebráňte mu spoznávať, ale buďte opatrní.

Balkóny a okná psíkov lákajú, sú to pozorovatelia, ktorí chcú vedieť čo sa deje, a ochrániť vás pred najväčším nepriateľom, poštárom a každým náhodným okoloidúcim. Vyklápacie strešné okná sú v tomto prípade vykúpením, keďže sú mimo dosahu tohto malého Robinsona, no na všetko čo je nižšie dávajte pozor.

Strava

Dávajte si pozor pri výbere správnych granúl pre psíka. Rozdelené sú do kategórií podľa váhy a veľkosti, a podľa veku. Kvalitné granule pre šteniatka v sebe obsahujú živiny potrebné pre rast vášho chlpáčika. Zaručujú mu vyváženú stravu a dostatok energie.

Dobroty a sladkosti pre svojho drobca vyberajte rovnako s rozumom, a dôkladne kontrolujte ich zloženie.Na trhu sú dostupné dobroty z jahňaciny, alebo kuracieho mäsa, pri malých psíkoch sa vyhýbajte údeným kostiam keďže mu môžu zaťažiť žalúdok. Hlavne to s dobrotami nepreháňajte, lebo vám potom nebudete chcieť jesť každodennú stravu. Ak si nie ste istí, poraďte sa so zverolekárom. Snažte sa psíka nechovať zbytkami zo stola, odolajte ich supersile pohľadu najsmutnejšieho psa na svete.Dali ste mu domov a lásku, viac netreba.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama