24.10.2014
(Platená inzercia)

Založiť úspešnú a prosperujúcu firmu v čase, kedy je na trhu nespočetné množsto konkurencie, nie je jednoduché, obzvlášť pre nováčika v tejto oblasti. Podnikanie samo o sebe nie je jednoduchá činnosť a úspešne viesť firmu dokážu iba niektorí. Ak ste sa však pevne rozhodli, že chcete vstúpiť do sveta podnikania s pevnou nohou, ale neviete ako, ste na správnej adrese. V nasledujúcich krokoch Vám poskytneme dôležité informácie, ktoré sú potrebné pre správny chod firmy, ale aj dobrý vzťah so zamestnancami. Nechajte sa inšpirovať a načerpajte nové nápady pre Vás a Váš podnik.

Sídlo

Pre každého majiteľa firmy či podniku je dôležité jej sídlo, ktoré bude mnohé napovedať o prestíži spoločnosti. Sídlo by malo byť v zaujímavej lokalite, s možnosťou vlastného parkovania a príjemným okolím. Čoraz viac majiteľov firiem na Slovensku využíva virtuálne sídlo firmy vo väčších mestách, a to najmä kvôli tomu, že tu majú oveľa viac pracovných a podnikateľských príležitostí, a teda aj väčšiu pravdepodobnosť úspechu pri uzatváraní obchodov a zmlúv. Čo ale v praxi znamená virtuálne sídlo firmy? Ide o to, že väčšina začínajúcich podnikateľov nemá dostatok prostriedkov na prenájom či kúpu vlastných priestorov, a preto vznikli spoločnosti, ktoré ponúkajú svoje priestory iným firmám za výhodnú finančú čiastku. Mať virtuálne sídlo je veľkým plusom pre začiatočníkov, aby nemuseli zbytočne mínať peniaze za prenájom možno i zbytočných priestorov.

Myslite na zamestnancov

Zamestnanci sú nesmierne dôležití pre správny chod firmy a zamestnávateľ musí na nich neustále spoliehať. Okrem toho, že im zaručí vhodné pracovné prostredie a podmienky, nesmie zabúdať ani na to, že sú to tiež len ľudia a aj oni potrebujú oddych či nové poznatky pre svoju prácu. Ako správny zmestnávateľ by ste si teda mali byť vedomý, že ak svojim zamestnancom doprajete rôzne kongresy a školenia, prinesie to Vašej firme iba výhody. Pre takéto akcie sa najčastejšie využíva špecializovaný kongres hotel, aby sa spojilo príjemné s užitočným a Vaši zamestnanci mohli v týchto hoteloch aj relaxovať a odpočinúť si. Jeden taký nájdete aj TU. Na druhej strane vzbudíte vo svojich zamestancoch rešpekt a obdiv, pretože Vám na nich patrične záleží a očividne si ich prácu ceníte.

Nikto učený z neba nespadol

Aj keď ste majiteľom firmy, nezabúdajte na to, že aj vy sa neustále učíte novým veciam, obzvlášť, ak ste v podnikaní nováčikom. Kongresy a školenia sú vhodným plusom aj pre Vás, pretože si môžete zvýšiť svoj všeobecný rozhľad, dozvedieť sa nové poznatky o konkurencii a naučiť sa pár nových tipor, trikov a rád. Veď veľký podnikatelia stavali na tom, že vedeli niečo, čo tí iní nie. Najdôležitejšou vecou v oblasti podnikania je najmä znalosť cudzích jazykov, bez ktorých sa dnes už vo svete podnikanie nezaobídete. Najmä, ak máte záujem spolupracovať so zahraničnými obchodnými partnermi. Hlavnými cudzími jazykmi sú už tradične angličtina a nemčina, no do popredia sa dostáva opäť ruský jazyk, španielčina a exotická čínština. Vy ako podnikateľ by ste mali ovládať aspoň jeden z nich. Ak však nie ste so svojimi jazykovými znalosťami spokojný, existuje nieľko jazykoých škôl, ktoré Vás rýchlo a efektívne pripravia. Intenzívne kurzy nemčiny (aj angličtiny) sú tými najvyhľadávanejšími a ak si nie ste istý svojimi znalosťami, pokojne a bez ostychu po niektorom siahnite.

Pre viac informácií ohľadom zakladania firmy si môžete kliknúť na tieto odkazy:

podnikam.webno­viny.sk/zalozit/za­lozenie-rychlo-jednoducho/7552

profit.etrend­.sk/dennik/ako-zalozit-firmu-ktora-prezije-2.html

Zdroj: wikihow.com, entrepreneur.com
Foto: freedigitalpho­tos.net

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama