11.12.2010
Zima je nádherné ročné obdobie, no pre ľudský organizmus aj náročnejšie. Ak patríte medzi tích, ktorí aj v zime radi relaxujú a nedokážu sa vzdať vodného sveta a jeho blahodarných účinkov, odporúčam Vám jeden výborný komplex, ktorý pod jednou strechou ponúka naozaj obrovské množstvo atrakcií a vodnej zábavy.

Vodný park Golebiewski

Poľské mestečko Wisla, ležiace kúsok od stredoslovenského (severoslovenského) mesta Žilina, je vodný a relaxačný komplex, ktorý dokáže uspokojiť aj najnáročnejších klientov. Vodný park sa nachádza v hotelovom komplexe Golebiewski , ktorý je zasadený do nádherného horského prostredia Poľska.

Ako sa tam dostaneme?

Zo Žiliny smerom na český Jablunkov, v Jablukove odbočíme pri Korune (obchod s potravinami) do prava a odtiaľ pokračujeme až do Poľskej Wisly.

Ako to vo vodnom svete funguje?

Hotel má vonkajšie aj vnútorné parkovisko, cena parkovania je rovnaká. Auto môžeme zaparkovať aj niekde v meste, no k hotelu je to potom pešo celkom dlhý kus cesty. V hoteli môžeme pokračovať rovno do vodného sveta, ktorý funguje ako „samostatná jednotka“. Na recepcii dostaneme čipový náramok, podobný hodinkám. S týmto náramkom potom prejdeme k automatu, kde si tzv. nabijeme čas. Znamená to, že čip priložíme k automatu, potom vložíme 30 zlotých a môžeme sa ísť kúpať na 1,5 hodiny. Inak sa to zaplatiť nedá. Je pevne stanovený čas na 1,5 hodiny za 30 zlotých a následne každá ďalšia polhodina sa pripláca 5 zlotými. Ale čas navyše sa platí až pri odchode.
Pred vstupom do bazénov dostane každý návštevník veľkú žltú osušku, teda uterák z domu nie je potrebný.
Skrinky ..
Je to úplne super vymyslené, pretože čipový náramok je aj kľúčom k skrinke. Čiže pri ktoromkoľvek rade skriniek priložíme čip k skeneru a na displeji sa nám zobrazí číslo skrinky, ktorú môžeme otvoriť. Keď si veci poukladáme do skrinky normálne ju zatvoríme. Opäť ju otvoríme priložením čipu ku skeneru.

A čo ponúka vodný park?

7 šmýkaliek, rozlezených skoro po celom areáli (jedna tzv. lievik je naozaj veľmi “drsná”)
4 sauny (parná, fínska, kosodrevinová, eukalyptová)
2 soľné jaskyne (jedna suchá, jedna plná soli po celom priestore (čiže aj po zemi))
1 ľadová jaskyňa
detský bazén
plavecký bazén
bazén v ktorom sa v časových intervaloch púšťali tzv. morské vlny
3 masážne bazéniky (každý má inú relaxačnú vodu)
posilňovňa
bazénik na opláchnutie s funkciou “obliatie vedrom”, čiže postavíte sa pod napĺňajúce sa vedro, ktoré sa potom na Vás vyleje (sú dve, menšie a väčšie)
bazénik s vodopádom
Myslím, že som nezabudla na nič…

Bezpečnosť je zabezpečená dostatočným množstvom plavčíkov a čo sa týka hygieny a čistoty, tá je na veľmi dobrej úrovni.
Pre odkontrolovanie času a následne cene doplatku, je aj v samotnom priestore bazénov skener.
Za zmienku určite stojí aj prebaľovací pult pre najmenšie deti, tekuté mydlo v dávkovači priamo v sprche a fén.
Pri odchode sa opäť čip priloží k skeneru, zobrazí sa nám doplatok, ktorý vyplatíme priamo automatu a môžeme odísť. Osušku hodíme do kovového zberača, hodinky odovzdáme a poďho domov.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama