19.10.2013

Počuli ste už niekedy výraz IT girl? Zosobňujú ho známe ženy zo sveta módy a šoubiznisu. Nie je pravidlom, že všetky musia mať svoju top profesiu, ako je modelka, herečka či moderátorka. Neraz sa stáva, že sa do tímu IT girl pridá členka vyšších vrstiev, ktorá žije divokým nočným životom a je natoľko zaujímavá, že sa stáva objektom pre zvedavých fotografov.
Okrem toho, že ide o ženy „celebrity“, sú to najmä stvorenia, ktoré preukázali svoju schopnosť kombinovať módne trendy so štýlovými účesmi. Jednoducho, ide o ženy, ktorým sa podarilo vystúpiť z nalinkovaného radu. Luxusné oblečenie a kvalitná vlasová kozmetika tvoria ich základnú výbavu. Trendy účesy na jeseň – zimu 2013/2014, ktoré vychádzajú z jedinečnosti úspešných žien, si môžete pozrieť aj na zena.pravda.sk/fo­togaleria/57469-trendy-ucesov-it-looks-na-jesen-zimu-2013/#1.

Takýmito ženami sa nechal inšpirovať aj Jason Derulo. Jeho klip i ospevovanie ženskej dokonalosti trhajú rekordy sledovanosti a počúvanosti.

Dámy, ktorá z nás by nechcela vyzerať skutočne neodolateľne? Radi sa o seba staráte a zaujímate sa o to, čo sa nosí? Skúsme sa teda pozrieť na to, čo je túto sezónu (okrem IT looks) naozaj „in“ a na čo sa môžu Vaše vlasy tešiť.

Najhorúcejší adepti

Aj keď sa rozpustené vlasy radia k tým najneodolateľnejším detailom v očiach mužov, tak pre túto sezónu majú zelenú chvosty. Úplne top je chvost posadený nízko a zároveň mierne strapatý s rozpustenými pramienkami okolo tváre. Takýto štýl sa hodí na bežné nosenie k pulóvru a rifliam. Práve prirodzenosť a „bežná“ krása u mužov boduje. Dôkazom toho je i nejeden nápis na vtipných tričkách, ktorými nám chcú muži povedať to, na čo normálne nemajú odvahu. Pokiaľ si chcete zachovať eleganciu, tak voľte hladký cop. Vlasy si rozdeľte cestičkou. Aby bola hladkosť dokonalá, tak si pomôžte trblietkami v spreji, gélom či lakom. Elegancii nahráva aj chvost s vlneným koncom a miernym objemom na temene hlavy. Pramienky vlasov si môžete vzadu obmotať okolo gumičky. Pokiaľ sa chystáte na oficiálne stretnutie, tak potom určite zabodujete.

Kaderníci sa môžu tešiť aj na zvýšený dopyt po mikádach a vlnách, pretože i tie sú túto sezónu v kurze.

Jeseň a zima sú teda najmä o prirodzenosti a to sa odrazí i na farbe vlasov. Najštýlovejšími sú kávové odtiene a zosvetlené končeky, a teda tmavá farba prechádzajúca do svetlej.
Zaujímalo by Vás, aké výstavy a veľtrhy z oblasti kozmetiky a kaderníctva Vás ešte čakajú do konca roka? Pozrite sa do kalendára: casopisq.sk/ka­lendar-akcii/.

Nielen krásne, ale aj zdravé

Aby Vaše vlasy vyzerali skutočne božsky, je nutné sa o ne dôkladne starať. Ak však nepracujete v prašných a obzvlášť extrémnych podmienkach, tak si vlasy neumývajte každý deň. Pokiaľ tak robíte, tak vydávate nevedomí impulz vlasovej pokožke, ktorá začne vylučovať viac mazu. Optimálne je umývať si vlasy raz za dva až tri dni. Pokiaľ sa Vám vlasy nadmerne mastia, tak si ich umývajte šampónom bez kondicionéra. Máte suché končeky a pri korienkoch mnoho mazu? Šampón proti mastnote vtierajte priamo do začiatku vlasov, na končeky iba mierne. Pri tvarovaní účesov sa pri mastiacich vlasoch odporúča využívať tekuté tužidlá v spreji a nie gély či vosky. Pozor aj na klobúky a čiapky, ktoré mastnotu znásobujú. Opačným problémom sú lupiny, ide o nadmerné vysúšanie a odpadávanie kože. Našťastie, na tento problém už máme mnoho skvelých prípravkov. Suché vlasy sú rozlietané a lámavé. Tu už sú kondicionéry nevyhnutnosťou, rovnako ako rôzne masky a regeneračné zábaly. Lámavosť vlasov je zväčša dedičná a tento problém sa zvykne riešiť voľbou kvalitného strihu.
Viac o vlasovej starostlivosti sa dozviete aj na braun.braun.com/sk/ha­ir-care/adviser/how-to-pamper-your-hair.html.

Tomuto sa treba vyvarovať

Nevhodný výber šampónu dokáže poriadne znepríjemniť život. Pri výbere Vám najlepšie poradí Váš kaderník. Ako sme už spomínali, čím viac umývate, tým viac sa hlava mastí. Preto sa v prípade mastiacich vlasov neuchyľujte k prehnanému drhnutiu. Buďte opatrní aj pri fénovaní. Držte fén minimálne dvadsať centimetrov od hlavy, aby ste si vlasy nespálili. Vlasy sú predsa korunou krásy. Čím krajšia koruna, tým väčšia kráľovná. Samozrejme, nielen o vlasy sa treba starať. Rozhodli ste sa schudnúť, alebo nabrať svalovú hmotu na tých správnych miestach? Potom sa skúste pozrieť SEM.

Na záver Vám ponúkame ukážku z toho, na čo sa môžu Vaše vlasy tešiť v roku 2014.

Foto: zena.sme.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama