30.10.2013

Tých skutočne sladkých záľub je určite niekoľko, no skúsme sa pozrieť na také hobby, ktoré stavia naše chuťové a zrakové bunky doslova do pozoru. Určite sa ani u Vás nezaobídu rodinné oslavy bez menej či viac vyzdobenej torty. Možno ste iba konzumenti, ktorí neveriacky krútia hlavou nad šikovnosťou cukrárky. Alebo stojíte na druhej strane a ste to práve vy, kto rozdáva radosť v podobe takéhoto sladkého potešenia? Pre začiatočníkov, ale i pokročilých ponúkame malú prezentáciu záľuby, z ktorej si oblížete prsty:

Ako na to?

Samotné pečenie torty nie je to najťažšie. Základný korpus zvládne i laik. Horšie je to so zdobením. Podaktorí túto časť úplne vynechávajú. Je predsa dôležité, aby bola torta chutná a nemusí byť vôbec zdobená. V konečnom dôsledku je to pravda, no torta bez ozdôb je ako svadobná hostina bez hudobníkov. Niečo tomu stále chýba.

Krásne a chutné umelecké dielo poteší nielen detské oči, ale nenechá chladnými ani nás dospelých. Kreativite sa medze nekladú. Torta nemusí byť iba súčasťou oslavy. Môžete ňou napríklad potešiť partnera, urobiť si romantiku a osladiť Váš vzťah. Čo takto romantický kúpeľ, sladká pusa a jedenie nezabudnuteľného dezertu zo spoločného tanierika? Pokiaľ je torta vyzdobená tak, že napovie čo-to o Vašich citoch, tak ste to zaručene vyhrali. Atmosféru kúpeľne totiž nerobí iba kúpeľňový nábytok, sviece a lupene kvetov, ale najmä intimita, ktorú si tu precítite.
Nechajte sa teda viesť nasledujúcimi linkami, ktoré Vám povedia, ako na pečenie torty:

  1. najpecenie.sk/sk/re­cept/broskyno­va-torta
  2. varecha.pravda­.sk/recepty/jed­noducha-narodeninova-torta-fotorecept/9522-recept.html
  3. lesk.azet.sk/cla­nok/99744/recept-na-bohatstvo-upecte-si-i-vy-najlepsie-torty.html
  4. videoalbumy.a­zet.sk/torta/
  5. varecha.pravda­.sk/diskusie/zdo­benie-torty/4532-forum.html

Zaujímavosti, ktoré môžu oživiť Vašu záľubu

Stlmili ste kúpeľňové svietidlá, ktoré nájdete aj na tejto linke , a nechali ste sa viesť iba svojimi chuťovými bunkami? Potešili ste tortou svokra alebo vnúčatko? Na tejto záľube je skutočne najobdivuhodnejšia jej originálnosť. Pri pohľade na milovanú postavičku zažiaria deťom oči. Deduško sa zase pousmeje, keď mu pripomeniete roky vernej služby v hasičskom zbore.
Pre inšpiráciu a motiváciu skúste nahliadnuť aj do časopisu Torty od mamy, ktorý nájdete tiež na tomto odkaze: casopis.torty­odmamy.sme.sk/z-jesenneho-cisla-casopisu-torty-od-mamy. Keďže tu máme jeseň, iste Vás potešia jedinečné motívy z tohto ročného obdobia.
Viete, že práve v októbri sa konala aj súťaž o najkrajšiu tortu Slovenska? Ako to na súťaži vyzeralo si môžete pozrieť v priloženom videu. O pravých umelcov tu skutočne nebola núdza. Možno sa o rok prihlásite i vy.

Za zmienku tiež stojí kurz kreatívneho zdobenia tort, kde sa naučíte, ako sa pracuje s modelovacími a poťahovacími hmotami. Zaujali sme Vás? Nech sa páči, prihláste sa: sashe.sk/krea­tivnekurzy/de­tail/kurz-ozdobovanie-tort-22.09.2013.

Hlavne sa nevzdávajte

Aký motív si vymyslíte je iba na Vašej fantázií, no nezabúdajte, že tie najlepšie nápady idú priamo zo srdca, ale možno ich má na svedomí i Vaša bujná predstavivosť. Pokiaľ s pečením a zdobením iba začínate, tak sa môže stať, že skončí pár nepodarkov v koši, alebo ich jednoducho spláchnete do WC. Možno viac ako inokedy dáte zabrať odpadom a septikám. S tým Vám môžu pomôcť aj TU. Dúfame, že Vás prvý nezdar neodradí.

Prajeme Vám pri Vašej práci mnoho trpezlivosti a čo najviac vydarených unikátov, ktoré potešia oči, srdce i jazýček nejedného maškrtníka.

Foto: súkromný album autorky, sweet-rosi.webnode.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama