29.08.2010

Ak si ešte spomínate prednedávnom som napísala článok o tzv. zelených stenách v interiéry alebo exteriéry. Lenže ako bolo vidieť z videa, svojpomocne by takú stenu zvládol asi len skúsený odborník. Ale …
Pretože ma tento naozaj originálny nápad oživenia miestnosti naozaj nadchol a zaujal, pátrala som ďalej. Našla som video, ktoré je síce v angličtine ale vôbec to nevadí … pretože inštruktáž je pochopiteľná aj bez výkladu.

Takže ako na to …

1.Treba si zohnať Woolly Wally Pocket (vlnené stenové vrecko), ktoré je novodobým kvetináčom na stenu. Rozlišujú sa dva typy čiže pre vonkajšie použitie a pre vnútorné použitie. Vrecko je nepremokavé a ľahko pripevniteľné na stenu (vidieť to aj v návode). Predávajú sa v rôznych farbách a sú absolútne bezpečné. Koreňový systém rastlín má zabezpečené voľné dýchanie, čím sa zabezpečujú optimálne rastové podmienky. Vrecká ( Woolly Wally pocket) sú vyrobené z recyklovaných plastových fliaš a môžu sa použiť samostatne alebo ako sústava. Má to však jeden problém. Nenašla som ich nikde na slovenskom webe, iba na anglickom. No zo skúsenosti viem, že sa dajú objednať aj na zahraničných stránkach napr. Ebay.

2.Wolly Wally Packet pripevníme pomocou skrutiek (ktoré sú súčasťou balenia) na stenu do požadovanej sústavy alebo na začiatok skúsime len jedno samotné.

3.Následne vrecko naplníme hlinou (podobne ako klasický kvetináč) a zasadíme rstlinku. Ak chceme v jednom vrecku kombinovať viac rastliniek, zistíme si, ktoré sa k sebe hodia, teda môžu byť v jednom vrecku – kvetináči.

4.A nakoniec jemne zalejeme.

Ako vidno, nie je to žiadna veda . Čo sa týka ceny tak tá je teda podstatne vyššia ako pri klasickom kvetináči, pohybuje sa okolo 35 libier za vrecko s rozmermi 61×38 cm (cca. 39 euro), sústava vreciek rozmerov 154×38 cm (3 vrecká) stojí 88 libier (cca. 99 euro). Cena naozaj nie je zanedbateľná ale originalita a výsledný efekt je určite zaručený.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama