11.06.2013
(Platená inzercia)

Možno sa vám to zdá jednoduché, opak je pravdou. Otázka, ako zariadiť detské izby, môže byť občas naozaj tvrdým orieškom. Detské izby musia spĺňať nielen naše predstavy, ale predovšetkým predstavy našich detí. Deti sú živé bytosti s veľkými požiadavkami. V prvom rade, by ste teda nemali zabúdať na ich názor a nároky. Izbička vášho dieťaťa by mu mala poskytnúť dostatok zázemia, ale aj dobrodružstva. Až vtedy bude naozaj spokojné a šťastné. A o to nám predsa ide v prvom rade. Nemajte však strach, že sa vám detskú oázu nepodarí vytvoriť. Ak, budete počúvať vašu princeznú, či malého nezbedníka zvládnete to. Dáme vám k tomu zopár rád odborníkov a úspech máte zaručený. Vaše dieťa sa bude vo svojej izbičke cítiť ako v kráľovstve. Verte, či nie, šťastný úsmev na jeho tváričke uvidíte každý deň.

mia detské izby

Ako im usteliete tak budú spať

Nejedna mamička vie, že spánok dieťaťa je veľmi dôležitý. Aj z tohto dôvodu by mala mať detská izba svoju oddychovú časť. Jednoducho povedané, vyhradený kútik na spanie. No a v čom budú zažívať tie najkrajšie sny? Deti milujú hravé vzory, to je každému jasné. Ale na druhej strane milujú sny v pohodlnom a mäkkom. Doprajte im ponoriť sa do ríše snov v tom najlepšom. Vynikajúce mäkké paplóny pre tie najkrajšie sny zabezpečia kľudnú noc nielen vášmu dieťatku, ale aj vám. Práve v nich sa budú vaše ratolesti cítiť ako v bavlnke. A to je prvý najdôležitejší krok, aby sa tak cítili aj vo svojej detskej izbe.

sedaci-vak-detsky-vacik-tmavomodry.jpg

Čo rozhodne v detskej izbe nesmie chýbať

Popri lôžku, je však viac vecí, ktoré by v detskej izbe rozhodne nemali chýbať. Nezabúdajte na pracovnú časť. Aj keď je dieťa v predškolskom veku, určite ocení písací stolík pri svojich prvých stretnutiach s perom, či pastelkami. Práve tu si bude môcť rozvíjať svoj rozum hravou a zároveň prínosnou formou. Oddelený pracovný kútik využijete aj v jeho školskom veku, kedy sa stane toto miesto jeho častým spoločníkom. Teraz už máte v detskej izbe spací aj pracovný kútik. Samozrejmosťou, ktorá je pre našich nezbedníkov najdôležitejšia je však priestor na hranie. Ten by mal byť rozhodne dostatočne veľký, aby sa mohli realizovať. Ak chcete zariadiť miestnosť v modernom duchu zvoľte jednoduchý nábytok s množstvom poličiek a odkladacích priestorov. Farebnému prevedeniu sa medze nekladú. Pokiaľ si však vyberiete tón v tóne dostanete dokonalú harmóniu v celej miestnosti. Hitom dnešných detských izieb sú sedacie vaky pre deti, ktoré si môžete zakúpiť napríklad TU. Zabezpečia pohodlie a svojim vzhľadom skvele dotvoria konečný vzhľad miestnosti. Dokonca slúžia aj ako univerzálna hračka. Bez ostrých hrán sú ideálnym zariadením do izby dieťaťa v každom veku.

Nezabúdajte na osvetlenie

V neposlednej rade by ste nemali zabudnúť na osvetlenie. Podobne ako u dospelých, aj tu platí, že na pracovný stôl by prirodzené svetlo malo mieriť z boku a keď treba pomôže lampička k písaciemu stolu. V zhrnutí by ste mali mať v detskej izbe tri svetlá . Jedna lampička pri posteli, jedna na pracovnom stole a jedno hlavné, centrálne osvetlenie. Nezabúdajte však ani na žalúzie, či rolety, navodia príjemné šero a ochránia pred vonkajším svetlom, či prudkým slniečkom. No a už stačí len dobrá knižka pred spaním a vaše dieťa môže oddychovať. Vynikajúce poviedky na dokonalé zakončenie dňa nájdete na stránkach sirion.sk. Doprajte s nimi vašim deťom ten najkrajší koniec za dňom, ktorý bol plný zážitkov. Vedeli ste, že práve pri vhodne zvolenej poviedke, či literatúre zabúda vaša ratolesť na všetky negatívne skúsenosti, ktoré cez deň zažila? Kniha je tá správne zvolená bodka za celým dňom.

detske obliečky

Toto sú základné veci, na ktoré musíte myslieť pri zariadzovaní detskej izby. Nezabúdajte však, že všetko musíte konzultovať s dieťaťom. Až potom sa bude aj ono cítiť spokojne. Až potom bude mať pocit, že izba je naozaj jeho a presne podľa vašich predstáv. A až budete vidieť jeho spokojný výraz každý deň. Nechajte vyjadriť deti svoj názor a snažte sa nájsť kompromis. Ich úsmev a spokojné iskričky v očkách vám budú dostatočným poďakovaním.

M.S.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama