29.09.2020
(Platená inzercia)

Podkrovie. Buď patríte k jeho veľkým nadšencom, alebo vo vás vyvoláva neisté pocity. Ak sa pohrávate s myšlienkou, ako čo najlepšie využiť podkrovné priestory, potom ste na správnej adrese. Postačí vám štipka predstavivosti a nákres, kde vašu fantáziu zhmotníte. Prinášame vám zopár inšpirácií, ako bývať moderne a štýlovo.

Útulná spálňa v modernom štýle

Aj keď sú podkrovné priestory veľkou výzvou, výsledok môže byť naozaj oslňujúci. Ak ste sa rozhodli spraviť si v podkroví útulnú spálňu, interiérový dizajn by mal znázorňovať jednoduchosť a vzdušnosť. Dominantným kúskom by, samozrejme, mala byť posteľ. Ideálnou voľbou je postaviť čelo postele k stene. Získate tak hlavný prvok, ktorý bude v centre pozornosti.
Pre milovníkov nočnej oblohy dokonca odporúčame umiestniť posteľ priamo pod strešné okno, ak vám to možnosti dovoľujú.

Šikmé steny, rôzne zákutia či stĺpy. Rozmiestnenie nábytku môže byť zložitejšou záležitosťou. Ideálnou voľbou je využiť výrobu nábytku na mieru. A z nepredsta­viteľného sa zrazu stane niečo originálne. S takýmto nábytkom naozaj nemusíte robiť kompromisy, pretože dokáže splniť aj vaše náročnejšie sny či očakávania.

Pôvabná knižnica s miestom na oddych

Chcete do vášho podkrovia zakomponovať miesto na relax? Podkrovie sa môže stať útočiskom, kde budete tráviť váš voľný čas s knihou v ruke.
Podkrovné priestory poskytujú úžasnú príležitosť pre atypickú knižnicu plnú kníh. Či už si poličky na knihy vyrobíte sami alebo to prenecháte do rúk odborníkov, výsledok bude stáť za to. Ak priestor doplníte pohodlnou lavičkou či hojdacím kreslom, vytvoríte si vskutku dokonalý kútik na čítanie, meditovanie či oddychovanie.

Nezabudnite ladiť farby stien, nábytku a doplnkov do svetlých farieb, čím vytvoríte opticky rozľahlý a otvorený priestor.

Zdroj obrázka: Arturs Budkevics / Shutterstock.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama