21.04.2016
(Platená inzercia)

Umelci o divadelných doskách zvyknú hovoriť, že znamenajú svet. O pestovanom a dobre upravenom trávniku by sa zase pokojne dalo povedať, že tvorí hodnotný základ záhrady alebo sadu. Nič však nejde samo od seba a aj o záhradu a trávnik v nej sa treba starať.

Podľa upraveného a uprataného dvora a trávnika sa pozná dobrý gazda a záhradkár. Moderné technológie a pokrok sa nevyhli ani tak tradičným činnostiam ako sú práce v záhrade. Výsledkom toho sú výdobytky techniky v podobe rôznych pomôcok a náradia, ktorými upravujeme a obhospodarujeme naše trávniky, záhony a polia.

Kosačky

Na bežný trávniček aj sýtozelený anglický zamatový koberec výborne platia kvalitné benzínové kosačky. Pri výbere dávajte zreteľ na veľkosť plochy, ktorú budete kosiť a tiež na váhu kosačky a spôsob zberu trávy. Kosačky z ponuky Ibo.sk splnia aj tie najprísnejšie parametre, vrátane nastaviteľnej výšky kosenia a spôsobu zberu či vyhadzovania pokosenej trávy.

Kosačky s pojazdom

Ak je súčasťou kosačky pojazd, poradíte si s ňou aj v zložitejšom teréne. Nové benzínové kosačky s pojazdom pracujú efektívne a uľahčia vám množstvo síl. Výborný pomer cena-výkon ponúka značka Villager, avšak ani značky Sabo a Stiga svojou kvalitou v ničom nezaostávajú. Mnohé modely sú vybavené antivibračným systémom AVS a zvládajú aj kosenie vysokej trávy v členitom teréne.

Krovinorezy

Majstrovstvo ručného kosenia kosou, ktoré ovládali naši dedovia a pradedovia, postupne takmer vymizlo. Ostrú čepeľ kosy nahradil modernejší silón a kosci majú teraz v rukách krovinorezy a vyžínače. Benzínová alebo elektrická varianta, obe si poradia s vysokou trávou aj v tých najnedostupnejších miestach. Ďalšími parametrami, ktoré zvyšujú obľúbenosť týchto nástrojov, je priaznivá cenová hladina, vysoký výkon, malá hlučnosť a dobrá ovládateľnosť v teréne.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama