05.04.2016

Ak si myslíte, že vaša záhrada je úplne obyčajná, zmeňte ju a vdýchnite do nej novú dušu. Prinášame vám pár dizajnérskych trikov na nevšedné „garden“ doplnky.
Záhrada navrhnutá vlastnými rukami neznamená len výsadbu krásnych záhonov, trávnika a umiestnenie nakúpených dekoračných prvkov. Záhrada by v prvom rade mala byť vytvorená na váš obraz. Mali by ste sa v nej cítiť príjemne a jej doplnky by mali plniť svoj účel. Ak sa teda nebojíte práce, poďte sa s nami zahrať na záhradných dizajnérov.

Maliarska paleta

Záhradná maliarska paleta je doplnkom, ktorý využije každý pestovateľ interiérových kvetov, ktoré počas teplých mesiacov zvládnu pobyt vo vonkajšom prostredí a tiež jednoročných kvetov, pre ktoré sa v záhone nenašlo miesto. Častokrát sa stretávame so šikovnými pestovateľmi, ktorí majú v okolí svojho domu roztrúsené množstvo malých kvetináčov na rôznych miestach vrátane schodov, stola a podobne. Kvety a dekoratívne rastliny sú však tak krásne, že si zaslúžia mať dôstojné miesto už len kvôli tomu, aby boli na očiach a vytvorili dokonalý zrakový vnem. Záhradná maliarska paleta je takmer rovnaká, ako jej originál – plná farieb, ktoré môžete „namiešať“ správnym výberom vy sami. Jej výroba vôbec nie je zložitá.

Potrebujeme :

8 kvetináčov rovnakého priemeru s pestrofarebnými kvetmi nižšieho vzrastu
Tabuľu sadrokartónu na vonkajšie použitie
Vodeodolnú preglejku
Ručnú modelársku pílku
Drevené doštičku na výrobu podpery palety
Spojovací materiál
Farbu, prípadne tapetu na vonkajšie použtie

Postup:

Na sadrokartónovú dosku si nakreslite obrys maliarskej palety. Rozmery voľte podľa seba, berte však na vedomie, že sa vám do palety musí zmestiť 8 kvetináčov tak, aby boli medzi nimi dostatočné rozostupy. Ak to nejde, zredukujte ich počet na 6. Nezabudnite na otvor, ktorým maliar prestrčí pri držaní palety palec.

Modelárskou ručnou pílkou vyrežte paletu zo sadrokartónu a zároveň aj otvory na kvetináče.

Z preglejky vyrežte dva kruhy, alebo ovály. Tieto budú slúžiť na posilnenie stredu palety a zároveň na jeden z nich pripevnite stojan, ktorý ste vyrobili z drevených dosiek (nalakovaných lakom proti vlhkosti).

Otvory v sadrokartóne natrite farbou a zároveň takto natrite celú paletu. Kto chce, môže ju dekorovať vodeodolnou tapetou.

Hotovo.
Umiestnite tapetu v záhrade na dobre zvolenom mieste s dostatkom slnka. Skvelým nápadom je, ak do diery na držanie palety vopcháte záhradné hrabličky a napríklad rýľ, ktoré budú predstavovať štetce.

Metamorfóza kvetov

S pojmom recyveci sa na stránkach Hobby portálu stretávate už takpovediac pravidelne. Recyklovanie je aj podľa nás cesta k tomu, aby naše reči o ekológií neboli len prázdnym volaním do vetra. Ak teda nájdete doma staré nádoby, zhrdzavené kotlíky, popraskané hlinené súdky a podobne, nevyhadzujte ich. Dajte im nový život – nie pre závisť susedov, ale pre vlastnú dušu.

Naše tipy:

Kvetinový guláš

Áno presne to vás napadne ak uvidíte takto nastylované staré nádoby, ktoré naozaj vyzerajú, že sa v nich niečo varí. Dôležité je, aby ste na „oheň“ použili krvavočervené kvietky.

„Čosi sa tu rozlialo“

Veľmi populárny dizajnový prvok aj v tých najmodernejších záhradách. Postačí nám stará väčšia nádoba či súdok a správne naaranžované drobné kvety.

Kvetinový luster

Aj starý luster, ktorý ste sa chystali vyhodiť môže dostať druhú šancu na život

Opilcová fontána

Nie, neľakajte sa – tento záhradný prvok nemá s alkoholom nič spoločné – len názov a výzor. V Taliansku sa nazýva Fontana ubriaco a v osemdesiatych rokoch minulého storočia patrila medzi žiadanú ozdobu v štýle „urob si sám“. Ak teda máte pocit, že klasické záhradné fontány v obchodoch sú gýče, vyrobte si ešte väčší. Plány na výrobu domácej fontány nájdete na špecializovaných weboch. My vám prinášame dizajnový nápad.

Petrolejka v pníku

Máte v záhrade chodník, ktorý by ste chceli na určitý čas večer osvetliť a neviete ako? Poradíme vám. S akýmkoľvek prenosným svietidlom, snáď okrem olejových lámp na zapichovacích bambusových nohách a podobne skonštruovaných solárnych svietidiel bývajú popri chodníkoch dva druhy problémov – ako k nim priviezť elektrický prúd a ako zabezpečiť, že sa neprevrhnú ak o ne niekto zakopne či ak zafúka veľmi silný vietor. My vám predstavíme jedno účinné riešenie – petrolejovú lampu v pníku. Osvieti chodník a časť záhrady romantickým svetlom, vďaka pníku je stabilná a uskladnenie takéhoto svietidla je veľmi jednoduché, pretože pník zostane na mieste a vy odložíte len petrolejku. Dbajte však na to, aby vrchná časť otvoru v pníku bola dostatočne vysoká kvôli možnému požiaru od horúceho vzduchu z vrchnej časti petrolejky.

Fľaškové obrubníky

Potrebujete zvýrazniť záhony z kvetmi, alebo len oddeliť ich od trávnika? Skúste to pomocou farebných fliaš (môžu byť sklenené aj PET). Tu sú dva nápady, no vaša fantázia môže zapracovať pri tvorení na plné obrátky.

Zvedavec

Na záver milá dekorácia vášho vysokého plota, ktorú si môžete stvoriť z čohokoľvek. Dôležité sú staré rukavice a to, aby sa váš výsledok podobal na človeka. Zvedavého človeka.

Foto: instructables.com, efachka.ru, sdelaisam.com, klub-drug.ru

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama