26.02.2020
(Platená inzercia)

Elektrická píla patrí k náradiam, ktoré dokážu byť skutočne nápomocné. Kúpiť si pílu nie je náročný proces, no treba vedieť, na aký účel ju chcete použiť.

Každý majster sa poteší, ak je vlastníkom prvotriednej výbavy náradia. Práce okolo domu a záhrady je pomerne dosť, ani sa nenazdáte a budete ju čoskoro aj potrebovať. Skôr než ale konkrétnu pílu vyberiete, ujasnite si, o aký typ vôbec pôjde.

Druh práce a frekvencia využitia

Ak nepracujete na stavbe a danú pílu by ste využívali iba sporadicky, postačíte si s pílou na príležitostné práce. Pokiaľ však vaša pracovná činnosť pozostáva z nepretržitej manipulácie s danou pílou, investujte pri jej kúpe a vsaďte na takú, ktorá odolá aj vysokej záťaži.

Sprievodca druhmi píl

Ponuka píl predstavuje pomerne mnoho rozdielnych druhov a nielen nováčik by sa v nich mohol strácať. Kým reťazové píly sú ideálnym pomocníkom pri prácach okolo domu na opilovanie konárov a stromov, priamočiare píly sú vďačným náradím pri tvarovom rezaní. S kotúčovou pílou zase hravo prerežete kov, drevo aj plast či plech, no rátajte len s priamym rezom.
Ak hľadáte ideálneho pomocníka na rez konárov ale aj vyrezávanie otvorov, správnou voľbou bude chvostová píla. Pri pásovej možno hovoriť zase o vysokom výkone a práve tento typ píly vám perfektne poslúži pri spracovaní dreva.

Zabudnúť by sme však nemali ani na lupienkovú pílu. Tá je určená na jemné pracovanie s drevom, sadrou alebo napríklad aj plexisklom. Pokosové píly sú charakteristické zase tým, že vytvárajú čisté rezy v dvoch smeroch a len pri tých reťazových máte možnosť vybrať si medzi benzínovým pohonom alebo elektrickým napájaním.

Ak hľadáte rozsiahlu ponuku náradia, ktoré vám prácu okolo domu a záhrady uľahčia a skvalitnia vaše bývanie, inšpirovať sa pri výbere môžete na internetovom svete náradia Madmat.sk, kde si určite vyberie aj ten najnáročnejší majster.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama