10.05.2010

Hneď na začiatok úprimne poviem, že mám radšej hobbystky ako hobbystov a to z dvoch dôvodov: za prvé sú krajšie a za druhé sú skutočne krajšie.

História hobbyov

p1030880.jpg

V prvom rade si ozrejmime pojmy, pretože to je to prvé čo si v živote treba ozrejmiť. Hobbysti a hobbystky sa spoločne nazývajú hobbyovia. Rozhodlo sa tak už dávno, aby sa predišlo slovným, písomným a iným nenásilným útokom hobbystiek na hobbystov. Pravdou je, že výraz hobbysta, hoc znie neznalému uchu univerzálne, v praxi sa nedá spravodlivo prideliť jednak k hobbystom a dvojak k hobbystkám. Naopak výraz hobbya-hobbyovia všeobecne pomenúva tak hobbystov ako hobbystky a nevzbudzuje ani u jednej záujmovej skupiny odsúdenia hodné prejavy.

Podľa dejepisu sa hobbya začal venovať hobby až po zlezení zo stromu. Dnes už vieme, že hobby sa dá vykonávať aj na strome, nad stromom a pod ním. V počiatočnom štádiu vývoja si hobbya neuvedomoval, že zbieranie, kopanie, obkopávanie, strúhanie a iné srdcu milé činnosti sú vlastne hobby (súdime tak na základe niekoľkých častí lebiek, panvových kostí a hlinených črepov) a preto tieto činnosti považoval za bežné. Našťastie hobbyovský um zvíťazil nad prírodou a po niekoľkých tisícročiach evolúcie sa hobby konečne stalo hobbym a nie prácou (česť výnimkám).

Hobbyzmus

Hobbysti a hobbystky spolu alebo oddelene vykonávajú činnosť hobbyzmus, ktorá v sebe zahrňuje všetky formy hobby vyskytujúce sa medzi nami. Najbežnejším prejavom lásky k hobby je hobbysex. (hobbysex môžu vykonávať iba hobbyovia, ktorí dosiahli vek určený zákonom)

Hobbyzmus neurčuje špecifické pravidlá, všeobecne hlása: rob to, čo máš rád, pokiaľ to nevedie k záhube hobbya, hobbyov, všetkého živého a planéty.

hobbystka s hobbypsom

hobbystka s hobbypsom

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama