05.03.2010

„Život není krásny“ je český amatérsky film nakrútený na motívy rovnomennej počítačovej hry (takisto nekomerčnej). Prvé echo o filme som dostal od kamaráta, ktorý je, rovnako ako ja, fanúšikom portálu www.csfd.cz (Československá filmová databáza). Už fakt, že amatérsky film sa ocitol na serióznom portáli o filmoch ma zaujal a tak som sa rozhodol, že si ten film pozriem (koniec koncom, trvá iba 30 minút). Pred zhliadnutím tejto snímky sa mi dostalo odporúčania, aby som pri pozeraní tohto filmu privrel aspoň jedno oko, keďže sa naozaj jedná o amatérsky počin. A veru, od prvej sekundy som vedel, že pre istotu treba mať privreté oči obe.

znk

ŽNK je amatérsky film s amatérskym výkonom hercov, avšak ide o čierno-čiernu komédiu a ja mám humor rád, hoc aj drsnejší. Vo filme nie je núdza o vulgárny slovník, čierny humor, násilie či drogy. Snímka politicky nekorektná, na frak dostávajú Rómovia, svedkovia Jehovovi ale aj tehotné ženy ! Jednoznačne film s označením 18+. No obsahuje všetko potrebné, aby sa stal undergroundom, ako má byť.

Zápletka je jednoduchá, hlavný hrdina Jarda Malík dostane jedného dňa ultimátum, že musí do 24 hodín zohnať 150 000 Kč, ktoré si požičal od mafie. Inak bude nemilosrdne podrezaný. Od tejto chvíle sa začínajú scény plné násilia a všetkého zakázaného, avšak napriek tomu pôsobia humorne. Jarda sa snaží získať potrebný balík peňazí všetkými možnými spôsobmi, postupne. O pomoc požiada aj svojho kamaráta Tona. Celý príbeh má nakoniec prekvapivý záver …

znk2

Pre diváka, ktorý ma rád humor prekračujúci hranice, je film ŽNK vhodným objektom. Avšak, ako náhle ho začnete pozerať s veľkými očakávaniami, čakajúc profesionálne výkony, budete z filmu sklamaní. Snímka je určená na to, aby ste sa uvoľnili a zabavili.

znk3

Film si môžete zadarmo stiahnuť zo stránky film www.znk.cz , alebo si ho pozrite na stránke Youtube.com.

http://www.youtube.com/watch?…

http://www.youtube.com/watch?…

http://www.youtube.com/watch?…

Zdroj: www.csfd.cz, Jakub Nedoba

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama