20.09.2019
(Platená inzercia)

Vedeli ste, ktorý európsky štát patrí medzi krajiny s najväčším počtom slnečných dní? Práve o takej pravdepodobne pri výbere dovolenky sníva každý z nás. Nasledujúci článok bude nie len o tejto krajine. Prinášame vám aj dva zaujímavé tipy pre podnikateľov.

Slnko, more a upravené pláže

Slnečné Grécko patrí medzi krajiny, kde si môžete užiť najviac dní bez daždivého počasia. Slniečko vás tu poteší neuveriteľných 250 dní v roku! Na pobreží na vás čakajú upravené pláže. No nájdete tu aj zákutia, kde si môžete vychutnať kúpanie v súkromí. Najznámejšie letoviská ponúkajú okrem kvalitného ubytovania aj možnosť športového a spoločenského vyžitia, množstvo reštaurácií a barov.

Na dovolenke v Grécku iste nezabudnite ochutnať morské špecialy, tradičné domaldes (vínne listy plnené ryžou, mäsom a bylinkami) či kolouri (pečivo posypané sezamom). Veľmi chutný je aj grécky choriatiky a sladký zákusok baklava. V kombinácii s príjemnou srdečnosťou miestnych obyvateľov sa posedenie v reštaurácii premení na naozajstný, nie len gurmánsky, zážitok.

Raj pre milovníkov histórie

Grécko je známe nie len krásou prírody a čistým morom. V tejto krajine tisícich ostrovov si na svoje prídu aj milovníci histórie. Práve tí by na dovolenke v Grécku nemali vynechať Atény a starobylú Akropolu. Bola postavená v 5. storočí pred n.l. Okrem výhľadu na celé mesto si tu môžete prezrieť pozostatky tejto monumentálnej stavby, ktorá pozostáva z ústrednej budovy Partenónu a niekoľkých menších katedrál.Zaují­mavými historickými pamiatkami sa môže pochváliť aj Vergina v Makedónii. Môžete si tu prezrieť zrúcaniny akropoly, paláca a divadla.

Reklama priamo na pláži či pri bazéne

K letu a dovolenkám patrí aj kúpanie. A to nie len v zahraničných destináciách. Množstvo návštevníkov nájdete aj na slovenských kúpaliskách a pri jazerách. Vysoká koncentrácia ľudí na jednom mieste ponúka atraktívne príležitosti na zviditeľnenie vašich výrobkov alebo služieb. A to spôsobom, ktorý je nie len efektný. Reklamné plážové vlajky nevtieravým spôsobom zapadnú na každú pláž. Ničím nenarušia prirodzený vzhľad okolia, ale dotvoria ho.

Výhody plážových vlajok

Okrem už spomínanej prirodzene pôsobiacej reklamy majú plážové vlajky aj iné výhody. Najhlavnejšou je ich jednoduchá inštalácia. Pred kúpou vás tiež iste bude zaujímať odolnosť voči vetru. Plážová vlajka je stabilná až do rýchlosti vetra 20 – 30 km/h. Plážové vlajky sa vyrábajú v troch rôznych tvaroch. Na výber máte tvar slzy, hrebeňa alebo pierka v štyroch rôznych veľkostiach.

Elektronické zariadenia pre bezhotovostné platby

Bežní zákazníci používajú čoraz častejšie pri nákupoch platobné karty. Na tento účel slúžia elektronické zariadenia na platby platobnými kartami — POS. POS terminály umožňujú okrem platby vykonávať aj storná a výbery hotovosti ako aj dobíjanie kariet mobilných operátorov. Výhodným riešením pre vybavenie každej prevádzky je preto používať jedno zariadenie s viacerými funkciami. Získate tak registračnú pokladnicu, platobný terminál a fiskálnu tlačiareň v jednom. Samozrejmosťou u zakúpeného zariadenia by mal byť aj softvér pre riešenie evidencie tržieb — ekasa v súlade s novou legislatívou.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Alica (Neregistrovaný užívateľ) 30.09.2019 14:01
Alica

Keď už ísť do Grécka tak odporúčam aj prenajať si jachtu - zážitok na celý život. Napríklad www.boataround.com/sk je spoľahlivý.

Prihlásenie
 
 
Reklama