22.02.2021
(Platená inzercia)

Či už patríte medzi trekingových nadšencov, alebo ľudí, ktorí jednoducho milujú prechádzky, pri vašich aktivitách vám budú skvelým pomocníkom trekingové palice. Prečo? To vám prezradíme v nasledujúcom článku. Poradíme vám tiež, na čo by ste sa mali sústrediť pri ich výbere.

Trekingové palice majú svoje výhody

Trekingové palice pomáhajú zbaviť kĺby neúmerného zaťaženia najmä pri dlhšej chôdzi v teréne. Podporujú správnu chôdzu, držanie tela a zapoja do činnosti hornú časť tela. Oproti bežnej chôdzi preto rozhýbu oveľa viac svalov. Súskvelou pomôckou pre turistov a pomôžu vám tiež niesť aj ťažší náklad.

Ľahké, s možnosťou skladania a pohodlné

Ak hľadáte kvalitné trekingové palice, ktoré vás prekvapia svojou ľahkosťou, vyberte si model s rúčkou z prírodného korku. V kombinácii s telom vyrobeným zo 100 % karbónu a easy-lock rotačným systémom získate neoceniteľného pomocníka na všetky vaše výlety. Materiál však nie je všetko. Podľa čoho ešte trekingové palice vyberať?

Pohodlná rukoväť

Uchopenie trekingových palíc je dôležité. Mali by mať preto ergonomickú rukoväť, ktoráje veľmi pohodlná a dokonale prispôsobená tvaru ruky. Navyše stabilizuje zápästie a zabraňuje jeho vytáčaniu či presiľovaniu.

Pri zvýšenej námahe sa vám budú potiť ruky. Vhodné sú preto materiály, ktoré majú schopnosť odvádzať vlhkosť, napríklad prírodný korok. Pre ešte pohodlnejšie uchopenie by mala byť rukoväť vybavená polstrovaným popruhom. To vám umožní dodržať správnu techniku — najmä uvoľniť prsty a tým pádom zväčšiť rozsah pohybu ruky za telom.

Dlhovekosť

Palice by mali mať majú ostrý a pevný hrot, ktorý je odolný voči mechanickému oderu pri kontakte s tvrdým povrchom. To zaručí, že vám vydržia po mnoho sezón.

Možnosť skladania

Aby ste ich mohli poskladať, je potrebné, aby mali trekingové palice dvojdielnu konštrukciu. Umožní vám to pohodlne ich skladovať, prevážať a nebudú zavadzať ani pri prenášaní.

Pre nižších i vyšších

Pri nákupe sa poobzerajte po dvojdielnych trekingových paliciach, ktoré na rozdiel od jednodielnych umožňujú nastavenie dĺžky. Tá je nastavená správne, ak vo vzpriamenom postoji palice zvierajú maximálne pravý uhol v lakti. Nastaviteľné trekingové palicemajú dĺžku od 82 cm do 140 cm, a preto sú vhodné pre každého. Ak k tomu pripočítate nízku hmotnosť materiálu, takmer ich v rukáchnie je cítiť.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama