23.04.2019
(Platená inzercia)

Potrebujete trocha vypnúť? Relaxovať a tráviť čas s rodinou? Alebo máte radi aktívnu formu relaxu? Dáte prednosť zimným či letným športom? V okrese Spišská Nová Ves si každý príde na svoje. Ponúka množstvo atrakcií a tipov na výlety, ktoré sa vám isto budú páčiť.

ZOO v Spišskej Novej Vsi

Priamo v Spišskej Novej Vsi sa na ploche 8 hektárov rozkladá zoologická záhrada. Považujú ju za jednu z najmenších a najmladších zoologických záhrad na Slovensku. Preteká ňou potôčik Holubnica a jazero, ktoré vytvára vhodné podmienky pre vtáctvo a iné voľne žijúce zvieratá.

Letné kúpalisko a plaváreň priamo v Spišskej Novej Vsi

Leto je v plnom prúde a vy rozmýšľate len nad tým, kam sa ísť schladiť? Letné kúpalisko v Spišskej Novej Vsi je ideálnym miestom. Ponúka 50 metrový plavecký bazén hlboký 180 centimetrov a tri menšie bazény. Takisto vás poteší jeden veľký tobogán a jeden menší, vhodný aj pre malé detičky.

Kúpalisko je časť krytej plavárne. V zimných mesiacoch či v prípadoch, kedy vám počasie nebude priať, sa môžete okúpať aj v samotnej krytej plavárni. Zaplávať si tak môžete v ktoromkoľvek ročnom období. V areáli majú aj volejbalové ihrisko, saunu, bufety, reštauráciu a hotel, v ktorom sa môžete ubytovať.

Vodopády v okolí

Z výšky 4 metrov padá cez skalný prepad v Slovenskom raji Kartuziánsky vodopád. Nachádza sa v Kláštornej rokline. V rokline Suchá Belá môžete naraziť na Misové vodopády, ktorých výška dosahuje skoro 30 metrov.

V rokline Malý Kyseľ, v Slovenskom raji, sa nachádzajú tri za sebou idúce vodopády. Prvým je Malý vodopád. Má výšku 7 metrov. Druhým a zároveň najvyšším je Machový vodopád. Voda ním preteká vo viacerých prúdoch cez machom zarastenú stenu. Jeho výška dosahuje 8 metrov. Tretím je vodopád bez mena, ktorý má 3 metre.

Ďalším z vodopádov, na ktoré môžete v Slovenskom raji naraziť, je Korytový vodopád. Nachádza sa v rokline Suchá Belá. Ako posledný si spomenieme najvyšší vodopád v Slovenskom raji, Závojový vodopád. Leží v Sokolej doline a dosahuje približne 70 metrov.

Spišský hrad


Zdroj: Peter Olekšák

Najväčší hrad Slovenska si asi ani nemusíme predstavovať. Patrí medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy Európy a je zaradený na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Spadá pod správu Spišského múzea a teda okrem pozostatkov hradu sa môžete pri návšteve Spišského hradu tešiť aj na expozíciu Spišského múzea.

Lyžiarske strediská v okolí

V tesnej blízkosti mesta Spišská Nová Ves sa nachádza lyžiarske stredisko Rittenberg. V areáli strediska máte k dispozícii 3 vleky. Zjazdovky majú rôznu náročnosť, a tak sú vhodné aj pre začiatočníkov, aj pre skúsených lyžiarov. Nájdete tu aj detský vlek a v ponuke majú aj večerné lyžovanie s osvetlením.

Ďalšie lyžiarske stredisko, SKI centrum Gugeľ, je jedným z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk v Slovenskom raji. 6 zjazdoviek má celkovú dĺžku cez 5 kilometrov, z toho takmer polovica je technicky zasnežovaná. Na svahoch máte poruke 3 vleky a pre začiatočníkov je k dispozícii lyžiarska škôlka. Aj v tomto stredisku ponúkajú možnosť večerného lyžovania. Milovníci bežiek môžu využiť 11 km bežeckých trás.

Pod okres Spišská Nová Ves spadá aj lyžiarske stredisko Relax Center Plejsy. Nachádza sa kúsok od mesta Krompachy a patrí k jedným z najlepšie vybavených stredísk na východnom Slovensku. Čaká tam na vás 9 zjazdoviek rôznej náročnosti, 11 km bežeckých tratí a 8 vlekov.

Na juhu Slovenského raja sa nachádza lyžiarske stredisko Mlynky Biele Vody. Na svoje si tu prídu najmä začiatočníci a rodiny s ďeťmi. Ponúkajú 2 zjazdovky a 2 vleky, z toho jeden je detský. Nájdete tam takisto servis a požičovňu lyží, lyžiarsku školu, bufet a reštauráciu.

Na záver si spomenieme SKI centrum Mraznica. Priamo z parkoviska idú tri vleky. Toto lyžiarske stredisko ponúka možnosť lyžovania, snowboardingu a sánkovania. Ich svahy sú umelo zasnežované a pravidelne udržiavané. Vhodné je aj pre náročných užívateľov.

Našli ste si už destináciu na najbližší výlet? Veríme, že vám naše tipy pomôžu a vaša ďalšia dovolenka bude zase o čosi lepšia ako tá minulá. A ak vám tieto tipy nestačili, v článku o najzaujímavejších atrakciách Spiša nájdete množstvo ďalších tipov na výlet.

Zdroj titulnej fotky: wikimedia.org, Autor: Marek Kvackaj

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama