26.06.2018
(Platená inzercia)

Chcete podniknúť s deťmi viaceré výlety, no neviete, kam by mohli viesť vaše kroky? A čo tak vydať sa na objavovanie slovenský miest? Napríklad Liptovský Mikuláš ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a miest, z ktorých budete nadšení vy aj vaše ratolesti.

Liptovský Mikuláš možno na prvý pohľad nevyzerá ako zaujímavé mesto, no pre svojich návštevníkov má pripravených veľa aktivít. Či už chcete spoznávať históriu a múzeá, užívať si vodné radovánky alebo sa len tak prechádzať či maškrtiť v reštauráciách a cukrárňach. Aby ste si mesto a jeho naozaj dokonale užili, vybavte si ubytovanie. V Liptovskom Mikuláši sa skrýva mnoho krás, takže si program vytvoríte aj na niekoľko dní.

Voda, voda a zase voda

Voda a leto sa nedajú oddeliť a to svoje ponúka aj Liptovský Mikuláš. Kúpanie a šantenie vo vode si dosýta užijete vo vodnom parku Tatralandia, ktorý sa nachádza len 3 km od centra mesta. Ide o najväčší a zároveň asi aj najznámejší aquapark na Slovensku.

Určite si na jeho návštevu vyhraďte aspoň jeden deň. Množstvo bazénov, toboganov, šmýkačiek a iných atrakcií vás aj vaše deti zabaví na poriadne dlhý čas. Pre nich sú dokonca pripravené aj rôzne aktivity s animátormi.

V blízkosti centra mesta nájdete aj krytú plaváreň. Ak patríte k plaveckým nadšencom, určite oceníte 25 metrov dlhý plavecký bazén, ale aj bazén pre neplavcov.

Vzdelávanie počas výletu

Malí historici či prírodovedci si to svoje užijú v niektorom z múzeí. V Liptovskom múzeu Čierny Orol môžu spoznávať dejiny rybárstva a poľovníctva v Liptove, a to až od stredoveku. Nechýbajú preparované zvieratá, lovecké zbrane i trofeje a množstvo poznatkov.

Múzeum Janka Kráľa vás zase prevedie dejinami mesta, ktoré majú viac ako 700 rokov. Spolu s deťmi môžete preskúmať archeologické nálezy, nahliadnete do izby básnika Janka Kráľa či garbiarskej dielne. Pre tých odvážnejších sa v rámci expozície nachádza aj mučiareň.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama