21.08.2020
(Platená inzercia)

Krásna príroda, čistý vzduch, ticho a pokoj v rozprávkovom prostredí — to je dovolenka, o akej sníva nejeden z nás. Zažiť ju pritom môžete aj vy! Nezaujali sme vás ešte? Potom vás iste presvedčia nasledovné riadky.

Vitajte na Kysuciach

Kysuce sú známe prírodou slovenských lesov a jej jedinečnými krásami. Môžete tu stráviť dovolenku s celou rodinou. Tento región ponúka bohaté možnosti na nenáročnú turistiku a cykloturistiku ale tiež adrenalínové či športové aktivity. Okrem iného tú nájdete najdlhšiu bobovú dráhu v strednej Európe s dĺžkou 1 300 m. Počas jazdy sa môžete tešiť na rýchlosť až 40 km/hod.

Tým, ktorí radi spoznávajú históriu, odporúčame návštevu skanzenu Vychylovka a lesnej železnice. Jazdu drezinou na lesnej úvraťovej železnici si môžete vychutnať aj dnes. Vozne sú otvorené, preto vám v chladnejšom počasí odporúčame teplo sa obliecť.

V obci Staškov si môžete prezrieť pamätný dom známeho slovenského herca Jozefa Krónera. Známou historickou pamiatkou je tiež hrad Černatín, ktorý je žiaľ pre hustý lesný porast pre bežných turistov neprístupný.

Ak navštívite Kysuce, iste nevynechajte obec Stará Bystrica. Nájdete tu unikátny orloj, ktorý ukazuje presné slnečné ukazovatele a čas. Okrem toho vás iste osloví celková architektúra Námestia Sv. Michala. Peknú túru si odtiaľto môžete urobiť na rozhľadňu na vrch Bobovec odkiaľ uvidíte obec a celé okolie.

Kvalita ubytovania dokonalosť dovolenky znásobí

Na Kysuciach si môžete oddýchnuť v mnohých ubytovacích zariadeniach. Jedným z nich je aj známa chata Oščadnica. Chata Oščadnica ponúka možnosť vybrať si ubytovanie v jednej z troch dreveníc. Už samotná poloha chát na samote je predzvesťou príjemnej a pokojne strávenej dovolenky.

V každej chate sú k dispozícii 3 dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, spoločenská miestnosť s krbom a plne vybavená kuchynka. Samozrejmosťou sú samostatné sprchové kúty a WC. Váš komfort iste znásobí WiFi signál a televízor.
Pre tých, ktorí obľubujú relaxáciu v teplej vode, je za príplatok k dispozícii tiež kúpacia kaďa. Pre deti je pripravené vonkajšie ihrisko s hojdačkami a preliezkami.

Posedíte si radi pri ohni a chutnom jedle? Potom vás iste poteší, že každá chata má vlastné vonkajšie posedenie s krbom. K dispozícii sú tiež krbové náradie, kotlík a rošt na grilovanie. Môžete si tak pripraviť dovolenkové pochúťky presne podľa vašej chuti.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

29.12.2020 21:00

Kysuce sú nádherné miesto, keď bude pekne, tak sa tam určite s manželkou pôjdem pozrieť. Máme to na pláne už dlho, len nám to nevyšlo tento rok lebo sme boli v Malých Karpatách na turistike. Bolo to úžasné všetkým tam doporučujem ísť, bývali sme v www.hotelzochovachata.sk/, taktiež vynikajúce priestory a skvelé jedlo.

Prihlásenie
 
 
Reklama