25.04.2019
(Platená inzercia)

Od začiatku roka 2019 platí nová legislatíva, ktorej hlavným cieľom je urobiť dovolenku na Slovensku pre Slovákov ešte lákavejšou. Pomôcť má tomu rekreačný príspevok, ktorého horná hranica je 275 €. Túto sumu zamestnancovi poskytne zamestnávateľ, ak v danej firme zamestnáva 50 a viac zamestnancov a daný zamestnanec v nej pracuje aspoň dva roky na plný úväzok. Ak pracuje zamestnanec na skrátený úväzok dostane alikvótnu časť. Ako môže zamestnávateľ tento príspevok uhradiť?

Ako hradí zamestnávateľ rekreačný príspevok

Ak sú splnené všetky zákonné podmienky, zamestnancovi vzniká nárok na rekreačný príspevok automaticky. Ak oň požiada, zamestnávateľ mu musí vyhovieť. A práve tu má zamestnávateľ dve možnosti, ako zamestnancovi prispieť na jeho pobyt na území Slovenskej republiky. Prvou je, že zamestnanec v rekreačnom zariadení uhradí účet zo svojich prostriedkov, zoberie si doklad a doloží ho zamestnávateľovi, ktorý mu zákonom stanovenú sumu preplatí.

Druhou možnosťou sú rekreačné poukazy. Zamestnávateľ vystaví zamestnancovi poukaz na meno, ktorým zaplatí svoj pobyt v danom zariadení. Môže sa však stať, že zariadenie poukaz neakceptuje, vtedy zamestnanec uhradí účet opäť zo svojho a následne požiada zamestnávateľa o preplatenie príspevku, t. j. maximálne 275 € za jeden kalendárny rok. Práve spoločnosť Up Slovensko sa snaží zjednodušiť celý proces pre zamestnancov aj zamestnávateľov – od žiadosti až po administratívu. Ponúka dva systémy príspevkov na rekreáciu:UpRekrea Kombi a UpRekrea Komfort.

UpRekrea Kombi

Rekreačný poukaz UpRekrea Kombi sa primárne zameriava na preplatenie príspevku formou poukazu. Zamestnávateľ zriadi online účty pre svojich zamestnancov a nahrá do nich potrebné informácie o jednotlivých pracovníkoch. Vďaka tomu získa zamestnanec prístup k svojmu online účtu, kde má k dispozícii virtuálny kredit v maximálnej hodnote 500 €.

Pomocou mobilnej aplikácie, ktorú si jednoducho stiahne, si vyberie dovolenku, a buď ju uhradí priamo v online prostredí, alebo ju zaplatí pomocou QR kódu na mieste v rekreačnom zariadení. Čo ak toto zariadenie QR kód neakceptuje? V tom prípade zamestnanec uhradí účet za pobyt vlastnými prostriedkami a následne sa spoločnosť Up Slovensko postará o to, aby mu zamestnávateľ preplatil rekreačný príspevok v stanovenom termíne.

UpRekrea Komfort

Rekreačný poukaz UpRekrea Komfort je obľúbený najmä vo väčších firmách s vysokým počtom zamestnancov – dokáže totiž výrazne zjednodušiť administratívu, prehľad aj overovanie o čerpaní príspevkov. Ako funguje? UpRekrea Komfort je postavený na prehľadnom online prostredí, kde sa odohráva všetko: od zriadenia účtu a komunikáciu zamestnanca so zamestnávateľom cez výber dovolenky až po nahranie skenu účtovného dokladu z rekreačného zariadenia.

Zamestnanec zaplatí účet v danom rekreačnom zariadení z vlastného, tento doklad naskenuje a nahrá do systému UpRekrea Komfort, prípadne ho pošle Up Slovensko poštou. Vďaka súhrnnému výpisu, ktorý si zamestnávateľ každý mesiac sťahuje, mu daný rekreačný príspevok pripočíta nasledujúci mesiac k jeho mzde. Veľkou výhodou tohto systému je jeho prehľadnosť. Tú najmä ocení zamestnanec, ktorý vie, v akom stave je schvaľovanie príspevku a tiež zamestnávateľ, najmä jeho personalisti, ktorým zjednoduší administratívu spojenú so spracovaním príspevku.

Chcete sa o poukazoch UpRekrea Komfort a UpRekrea Kombi dozvedieť viac alebo ich získať pre svoju firmu? Navštívte stránku www.up-slovensko.sk.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama