02.07.2020
(Platená inzercia)

Slovensko sa pýši výhľadmi, ktoré patria medzi tie najkrajšie na svete. Naša krajina však okrem obľúbených Tatier ukrýva aj mnoho iných turistických zákutí. Poznáte všetky?

Zdroj: Bigstock.com

Slovenský raj ponúka to naj

Jeden z deviatich slovenských národných parkov je miestom jedinečných zážitkov. Okrem zachovaných krasových planín vás čakajú aj riečne kaňony, rokliny či vodopády. Odporúčame najmä prielom Hornádu, ktorý od vás bude vyžadovať istú dávku odvahy. Zdoláte ho totiž vďaka lávkam, mostíkom a stupačkám. Do Slovenského raja sa najrýchlejšie dostanete autom.
Tip: Ak hľadáte auto na letné výlety a zároveň chcete ušetriť, za pozornosť stoja aj predvádzacie vozidlá. Často bývajú v ponuke s kompletnou výbavou i servisom.

Veľké krásy Veľkej Fatry

Hrebeňovka Veľkej Fatry ponúka vskutku impozantné výhľady. Tie najkrajšie na vás čakajú medzi Čiernym Kameňom a Krížnou. Za pozornosť určite stojí tiež Ploská. Z kopca sa vám naskytne pohľad na rozľahlé pláne, zelené lúky i Nízke Tatry. Túru môžete začať v Ružomberku, kde zaparkujete bez akýchkoľvek ťažkostí. Trasu zvládnu sedany i SUV autá .

Zdroj: Bigstock.com

Stojí vysoká, divá Poľana…

Vyhasnutá sopka neďaleko Detvy ponúka viacero turistických chodníkov. Určite nevynechajte vodopád Bystré, ktorý je jedným z najmohutnejších vodopádov na Slovensku. Vybrať sa môžete od horského hotela Poľana. Možno však uprednostníte autobusovú zastávku Bystré, Vrátka. Pripravte sa na to, že pri prechode cez vodopád budete musieť použiť rebríky a lano. K hotelu Poľana sa pohodlne dostanete aj menším autom.

Kvačianska dolina vás očarí

Vo východnej časti Chočských vrchov leží Kvačianska dolina. Táto krasová dolina je vhodná skôr pre skúsenejších turistov. Jej súčasťou sú totiž veľmi strmé úseky. Vašou odmenou bude pohľad na zaujímavé skalné bralo s názvom Jánošíková hlava. Bralo skutočne pripomína tvár vytesanú do kameňa. Nezabudnite ani na priepasť Kobyliny a Ráztocký vodopád. Dajte si pozor na to, aby ste nespadli. Kamene v blízkosti vody bývajú šmykľavé. Túru môžete začať z dediny Huty. Nachádza sa však v kopcoch, takže ako vozidlo odporúčame SUV auto.

Zdroj: Bigstock.com

Doprajte si relax v Pieninách

Ak ste neboli v Pieninách, je najvyšší čas to napraviť. Túru môžete začať splavom rieky Dunajec na tradičnej goralskej drevenej plti. Pokračujte výstupom na mohutné Tri Koruny, ktoré sa nachádzajú na poľskej strane národného parku. Za návštevu stoja tiež Haligovské skaly s množstvom jaskýň. Park má pomerne dobrú dostupnosť. Autom sa viete dostať až do Červeného Kláštora.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama