19.11.2010
Milovníkov testovania a skúšania rôzných možností prepravy na Slovensku alebo aj v širokom svete, určite zaujme kabínková lanovka v Terchovej. Vyzerá naozaj zaujímavo a lákavo a jazda týmto „malým lietadlom“ je skvelý zážitok.

Kabínková Lanovka Vrátna – Chleb bola po rekonštrukcii, keď nahradila pôvodnú sedačkovú lanovku typu Von Roll, uvedená do prevádzky v roku 2006.
Rekonštrukcia tejto lanovky trvala necelý rok a je to nová moderná kabínková lanovka, ktorá vyhovuje náročným svetovým kritériám. Kabínková lanovka vo Vrátnej je typ jednokoľajovej lanovky Doppelmayr s odpojiteľnými vozňami typu Swoboda Ultra. Je určená pre peších turistov a lyžiarov v stredisku Vrátna – Chleb. Jej kapacita je 8 miest a vyvezie náš až do výšky 1490 m.n.m.
Cieľom výstavby novej lanovky bolo najmä skvalitnenie a rozšírenie športových možností v regióne ale aj obmedzenie nekontrolovateľného pohybu turistov, čo je výsledkom lepšej ochrany rastlín a živočíchov.

Prevádzka

Lanovka Vrátna – Chleb premáva v lete aj v zime. Odviezť sa môžeme jednosmerne alebo obojsmerne.
Prevádzková doba lanovky sa mení podľa zimnej a letnej sezóny a v tomto rozdelení sa ešte špecifikuje.
Prevádzková doba od 3.11.2010 – 30.11.2010 je od 9:00 do 16:30, cez víkendy však iba do 15:30.
Aktuálnu prevádzkový čas je dobré si pred cestou overiť priamo v centre. Lanovka napr. nepremáva v prípade silného vetra alebo inak veľmi nepriaznivého počasia. Pre nádherný výhľad na okolitú krajinu je najlepšie previezť sa v letnom počasí, keďže v tomto ročnom období nám výhľad kazí hmla.

Cena

Vrátna – Chleb (hore+dole) je 9 euro pre dospelého, 7,50 pre juniorov a 6 euro pre deti a seniorov.
Vrátna – Chleb (iba hore) stojí 7,50 dospelí, 6,50 juniori a 5,50 deti a seniori.
Vrátna – Chleb (iba dole) stojí 2 eura pre každého.
Pre skupiny a rodiny s deťmi je možná skupinová zvýhodnená cena.
Za batožinu sa pripláca 2 eura.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama