14.01.2013

Pomaly, no isto k nám prichádza pani Zima. Pre všetkých teplomilných máme tip na výlet , ktorý je v porovnaní s leteckými zájazdmi do exotických častí sveta priam za rohom. Areál Tropical Islands (Tropické ostrovy) sa nachádza v Nemecku, neďaleko Berlína.

Od Zeppelinu k palmám

Tropical Islands je najväčším tropickým dovolenkovým areálom v Európe. Jeho rozmery sú úctyhodné. 14 000 tonová mohutná oceľová konštrukcia zaberá plochu ôsmych futbalových štadiónov. Je 210 metrov široká a 360 metrov dlhá. Pre zaujímavosť – v čase po postavení bol tento objekt vyhlásený za najväčšiu stavbu na svete bez vnútorných podporných pilierov, čo sa týka objemu – 5,5 miliónov metrov kubických (!). Objekt mal pôvodne slúžiť, ako letecký hangár a podľa dostupných zdrojov v ňom mala byť umiestnená obrovská vzducholoď Zeppelin. Tá však nebola nikdy postavená a tak projekt zlyhal a firma v roku 2002 skrachovala. Takmer rok sa nič nedialo a potom sa sčista-jasna objavil bohatý malajský obchodník Colin Au. Ten využil príležitosť a hangár odkúpil. Zámerom pána Au bolo ponúknuť Európanom možnosť kochať sa úžasnou krásou trópov a ochutnávať tamojšie špeciality bez toho, aby museli letieť tisícky kilometrov ďaleko. Na to, aby vznikol nádherný rezort mu postačilo neuveriteľných 7 mesiacov.

Skutočnosť ako sen

Tak si budete pripadať po vstupe do bývalého hangáru. Pri pohľade na množstvo atrakcií vám bude určite robiť problém vybrať si tú pravú a určite vás napadne myšlienka, že to jednoducho nestihnete za jeden deň. Poďte teda s Hobbyportalom preskúmať, čo vám tento „ostrov“ ponúka:

Bazén JUŽNÉ MORE patrí k najobľúbenejším. Je dlhý ako 3 olympijské bazény a jeho plocha zaberá 4 kilometre štvorcové. Na 7 metrov širokej a 200 m dlhej piesočnatej pláži, ktorá bazén lemuje sú umiestnené stovky kresiel a lehátok. Ak si na nich chcete len tak poleňošiť, nezabudnite sa za slnečného počasia hoci aj v decembri dôkladne natrieť opaľovacím krémom. Fólia totiž prepúšťa až 80% slnečného žiarenia. Aj Vďaka tomu je v hangári za každého počasia 25 – 30°C. V Južnom mori sa denne vykúpe 8000 návštevníkov a ani vám nič nebude brániť, aby ste si schuti zaplávali či zašnorchlovali. Skvelá zábava na vás čaká večer. Na ostrovčeku sa vtedy konajú exkluzívne show, ktoré vás skvelo zabavia.

Bazén LAGÚNA BALI. 31°C teplá voda, vodopády stekajúce z pieskovcových skál, palmy, indonézske chatky, 2 tobogány, divoká voda či vírivky vás akoby šibnutím čarovného prútika prenesú do Indonézie. Bazén je totiž vernou replikou atmosféry ostrova Bali. Vďaka hĺbke 1, 35 m sa stane skvelým miestom na bláznenie pre vaše deti či neplavcov. Po západe slnka je bazén magicky osvetlený meniacimi sa farbami.

DAŽĎOVÝ PRALES. Ak vás prestane baviť plávanie a vylihovanie, môžete sa prejsť. A nielen tak bezcieľne. Tropical Islands má pre vás prekvapenie . Najväčší vnútorný dažďový prales na svete skrýva cez 50 000 kusov stromov, kríkov a ďalších tropických rastlín privezených priamo z džungle! Vďaka stálej teplote hangáru a tiež vlhkosti 60% sa všetkým rastlinám vynikajúco darí. Viac ako 600 druhov fauny a flóry pochádza najmä z ázijsko-pacifického regiónu a z Južnej Ameriky.

Džungľou vedú chodníčky v dĺžke 1,1 km. Počas prechádzky vás privíta TROPICKÁ DEDINKA, ktorá zaujme unikátnou kolekciou prístreškov a chatrčí, ktoré akoby z oka vypadli tým v trópoch. V štýlovom bare potom môžete ochutnať osviežujúci kokteil, lahodnú kávu, či tropické barbecue. V Tropickej dedinke sa odohrávajú aj denné predstavenia a najmä potom nočná show Magic Of The Senses: Illusions.
Pavilón Bali je postavený z mimoriadne pevného dreva merbau a bangkirai dovezeného až z Ázie. Podlahu zdobia obrazce z klasických rozprávok Ramayana. 14 metrov vysoká Brána bohov je najväčšou stavbou svojho druhu mimo územia samotného Bali.
Najväčšou a najelegantnejšou budovou v celej Tropickej dedinke je Thajský dom, postavený z dreva a z bambusu. Stojí za ním uznávaný architekt Ladd Teijavnaija, ktorý pracoval aj pre samotného thajského kráľa!
Srdcom Tropické dedinky potom je Wayang Stage, kde sa vo dne odohrávajú predstavenia s tanečníkmi, kúzelníkmi a akrobatmi z celého sveta. V podvečer sa potom priestranstvo premení v detskú diskotéku s maskotom Urmelom.

Pre návštevníkov, ktorí si do parku prídu oddýchnuť a relaxovať, je pripravený tzv. SPA & SAUNA komplex. Ponuka relaxačných možností je naozaj pestrá: parné kúpele, kvetinové kúpele, soľná a minerálna miestnosť, kúpele proti bolesti, bylinková sauna. Pohodu a pokoj nájdete v meditačnej miestnosti s príjemnou hudbou.
STANOVÉ MESTEČKO. Ak by ste si pobyt na ostrove chceli naozaj užiť niekoľko dní – nie je žiadny problém – môžete nocovať v stanovom mestečku. Len je potrebné si nocľahy rezervovať cca 14 dní dopredu. Tropický raj pre vás nie je nikdy uzavretý – otvorené je non-stop – 24 hodín denne, 365 dní v roku. Výnimkou je zvláštny režim počas Vianoc a Silvestra.
Z atrakcií Vás určite ohromí veža s toboganmi a najväčšia vodná šmýkačka v Nemecku (výška 25 m), kde môžete dosiahnuť rýchlosť až 70 km / hod. Ďalej je tu detský park so závodnou dráhou, veľkou horolezeckou stenou, vodnými šliapadlami a trampolínami, novo otvorená „Africká džungľa“ s obrou hojdačkou, možnosť preletieť sa vo výške 60 metrov nad zemou v dvojmiestnom balóne či vzducholodi, 2 ihriská na plážový volejbal alebo ihrisko na minigolf. Výber je naozaj pestrý.

Ako sa tam dostanem a koľko to stojí?

Zájazd na Tropical Islands ponúkajú mnohé slovenské cestovné kancelárie. Najlacnejší jednodňový nájdete napríklad TU , alebo štvordňový spojený s návštevou Berlína TU .

Ak sa rozhodnete cestovať na vlastnú päsť, bude dĺžka vašej cesty závisieť od toho, odkiaľ sa na ňu vydáte. Tých deväť hodín, ktoré som spomínal v názve tohto článku platí zo Stredného Slovenska – resp. okolia Banskej Bystrice. Pre lepšiu časovú orientáciu uvediem, že rezort Tropical Islands je od Prahy (keďže je to asi najrýchlejší spôsob cestovania zo Slovenska) vzdialený 285 kilometrov a cesta autom trvá približne tri a pol hodinky. Z Prahy budete pokračovať diaľnicou D8 do Ústí nad Labem, odtiaľ po diaľnici do Drážďan a ďalej po diaľnici E13 v smere na Berlín. Zhruba po 60 km cesty z Drážďan zídete na výjazde Staakow a budete sledovať značenie, ktoré vás asi po 3 km privedie až k hale Tropical Islands. Parkovisko priamo pri aquaparku ponúka 2 000 parkovacích miest zdarma.
Adresa pre satelitné navigačné systémy:
Tropical-Islands-Allee 1 | 15910 Krausnick
GPS súradnice:
Šírka: 52 ° 01 ‚42 „N | Dĺžka: 13 ° 43‘ 53“ E

Čo budete potrebovať so sebou? Samozrejme okrem peňazí na vstupné a občerstvenie, predovšetkým plavky a osušky, veci na prezlečenie, eventuálne loptu, potápačské okuliare, slnečné okuliare, opaľovací krém. Môžete si priniesť aj vlastnú stravu, nakoľko jedlo na deň/osobu vás bude stáť cca 25€ – ale nepreháňajte to. Batohy vám síce nik neskontroluje, ale určite neuniknete pozornosti, ak sa rozložíte pod palmou s klobáskami, slaninou, cibuľou a chlebom :).
Cenník nájdete priamo na stránke TROPICAL ISLANDS
Aktuálne ceny sú:
Dospelý € 34,50
Dieťa 0 – 5 rokov zadarmo
Dieťa 6 – 14 rokov € 27,00
Mládež nad 15 rokov € 29,50
Zľavnené vstupné (študenti, dôchodcovia nad 65 rokov, osoby s telesným postihnutím)€ 29,50
Poplatok za každý ďalší deň (účtuje sa vždy o 3:00 hod) € 15.00

Pri vstupe do parku Tropical Islands sa musíte rozhodnúť, ktorú z dvoch hlavných častí parku chcete navštíviť: sú nimi Tropický svet (Tropical World) a Tropický kúpeľný a saunový komplex. Môžete si však zakúpiť aj kombinovaný lístok:

Kombinované vstupné do sauny a do Tropical Islands
Dospelý € 39,50
Dieťa 4 – 14 rokov € 27,00
Zľavnené vstupné (študenti, dôchodcovia nad 65 rokov, osoby s postihnutím) € 37,00
Skupinové vstupné (aspoň 20 osôb) € 30,00 / 1 osoba
Poplatok za každý ďalší deň (účtuje sa vždy o 3:00 hod) € 15,00

Príplatky
Veľký tobogan + € 5,00
Topino Club pre deti + € 3.50
Vstup zo sáun do Tropical Islands (a naopak) + € 12,00
Večerné show (vstupné pre dospelého) + € 15.00
Večerné show (detské vstupné) + € 10.00
Lanovka v africkom štýle + € 5.00
Fitness Club + € 3.00

POZOR ! Špeciálnu ponuku majú Tropical Islands pripravenú pre oslávenca. Tí totiž majú v deň svojich narodenín vstupné úplne zadarmo. Len treba mať pri sebe nejaký dôkaz – bohato bude stačiť občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Po vstupe do Tropical Islands najprv zaplatíte vstupné, načo na ruku dostanete špeciálny elektronický vodotesný náramok s čipom. Pomocou neho sa platí nielen za jedlo a pitie, ale aj za všetky ďalšie nadštandardné služby v priestoroch areálu. Na papierové aj kovové peniaze tak môžete v priebehu dovolenky zabudnúť.Týmto okamihom sa stávate obyvateľmi obrovskej tropické dediny, kde si môžete užívať všetky možnosti, ktoré vám ponúka na spríjemnenie života. Len malé upozornenie pre rodičov – postrážte si svoje ratolesti pri utrácaní (deťom sa takéto platenie veľmi páči) tak, aby ste sa pri odchode nečudovali, za koľko Euro si dopriali najrôznejšie sladkosti.
Vašu celkovú útratu zaplatíte až v okamihu vášho odchodu. Použiť k tomu môžete aj kreditné karty Mastercard, Diners Club, Visa, American Express a EC Card. Ak by ste náhodou náramok stratili alebo poškodili, budete nútení zaplatiť pokutu vo výške 150 Eur (u detí 35 Euro).

Tiež by ste si radi užili dovolenku na nádhernom tropickom ostrove trebárs na Seychelách, ale nechcete míňať tisíce Eur a tráviť desiatky hodín v lietadle? Alebo práve vonku zúri snehová víchrica, mrzne, až praští a vy sa už vidíte na lehátku pri horúcej lagúne s pohárom Mojito v ruke? Žiadny problém, váš sen vám pomôže splniť exotický raj Tropical Islands. A to naozaj vo veľkom štýle.

Foto : tropicalisland.de, internet

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2
Fotogaléria


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

24.02.2020 10:31

No neviem pride mi to sialene..
sk.airbnb.com/users/transaction_history

Prihlásenie
 
 
Reklama