22.12.2020
(Platená inzercia)

Plávanie sa zaraďuje medzi najšetrnejšiu formu cvičenia, ktorú môžu vykonávať ľudia bez ohľadu na svoj vek alebo fyzickú obratnosť. Posilňuje všetky svaly na tele bez toho, aby človek pociťoval únavu alebo priveľkú záťaž. Zlepšuje činnosť srdca a zvyšuje kapacitu pľúc. Neodopierajte si plávanie v zime, v plavárni sú predsa dvere vždy otvorené.

Nezaspite na vavrínoch – ostaňte vo forme vďaka plávaniu

Prečo začať s návštevou plavárne? Najmä v zimnom období, kedy už naše nadzemné bazény v záhradách nepoužívame a sú zazimované, začneme pociťovať na svojich telách akýsi útlm a stuhnutie. Tak, ako sa príroda pripravuje na zimný odpočinok, dostane aj naše telo signál, že nastáva čas teplých papučiek a televíznych programov. Začiatkom roka potom z každej domácnosti cez okno letí osobná digitálna váha, pretože sa nestotožňujeme s hodnotami, ktoré po sviatkoch začne ukazovať. Najjednoduchším riešením je ostať vo forme. Vyhnete sa tak žalobám susedov, že im čosi zvláštne pristálo na hlave… .

V plavárni sa toho (o sebe) vždy veľa dozviete

V plavárni alebo v inom krytom bazéne, ktorý je možné používať aj v zimnom období, si nielen výborne zacvičíte a zrelaxujete ducha, ale tiež sa tam veľa dozviete. Pýtate sa, čo by to tak mohlo byť? Napríklad vás pobyt v plavárni naučí tolerantnosti, trpezlivosti a tiež aj schopnosti udržať smiech na uzde. Ľudia sú všelijakí a práve tu sa stretnú rôzne vekové kategórie či povahy. Okrem toho, že pre svoje telo urobíte obrovskú službu a schudnete prebytočné kalórie, nebude vám až tak ľúto za vaším bazénom v záhrade. V plavárni sa totiž skvelo pobavíte na reakciách ľudí, na ich správaní a na štýle ich plávania.

Plávanie v plavárni – rituál pre telo aj dušu

Keď už nie pre zdravotné účinky a všetky benefity, ktoré plávanie do života rozhodne prináša, zájdite do plavárne už len v rámci spríjemnenia si dňa alebo voľných chvíľ. Sami alebo s partiou, najlepšou priateľkou alebo priateľom, s kolegom alebo s bratom. Pozorujte „naštengrovaných“ dôchodcov, ktorí to berú tak vážne, až je to komické alebo „frajeríkov“, ktorí tam prišli ukazovať hlavne značkové plavky a pobyt vo vode majú až druhoradý. Alebo si nenechajte ujsť rozmazané „fifleny“, ktorým čierna maskara steká po lícach. Hádžu zvodné pohľady na plavčíkov, ktorí si ich aj tak nevšímajú. Sledujte večných „špliechačov“, pri ktorých je plávanie ako za trest, aj „klebetnice“, ktoré zaberajú celý plávací pruh len preto, aby sa dobre počuli a boli vedľa seba.

Keď sa sezóna vo vašom bazéne skončí, doprajte si relax v plavárni, kde sa nielen zabavíte, ale svojmu telu darujete výbornú kondíciu a imunitu. Minimálne prídete na nové myšlienky alebo vám pri plávaní napadne, čo by ste mohli uvariť.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Eddko (Neregistrovaný užívateľ) 23.01.2021 19:47
Eddko

Plávanie je super na otužovanie a imunitu, avšak na mna je už teraz až moc zima. Ale veľmi rád chodím ked je trochu teplejšie, pomáha mi to spolu s www.joalis.sk/e-shop/balicky-problemy/imunita/ udržať si imunitu, aby som nebol stále chorý cez zimu

Prihlásenie
 
 
Reklama