19.09.2018
(Platená inzercia)

Ak ste si aj vy povedali, že toto je posledné leto, kedy sa schovávate doma v širokom tričku, máme pre vás pár tipov, ako vás môže zhadzovanie kíl naozaj baviť.

Nie, nebojte sa, toto nie je článok o tom, ako do seba tlačiť zdravé potraviny a piť iba „smútíčka“ z raw produktov. To nerobíme ani my. Dostať sa do formy sa totiž dá aj inak, spolu s ďalšími ľuďmi a hlavne so zábavou, akú vám monotónne dvíhanie činiek a neustále únavné behanie nikdy neponúkne.

Pozrite si náš výber 5 športov, ktoré by vás mohli baviť a pritom sa pri nich naozaj dostanete do formy.

Rugby

Ak si ťukáte na čelo hneď pri našom vybranom športe, ešte nám dajte šancu. Rugby totiž na Slovensku naozaj začína rozkvitať. Kluby už nájdete v každom väčšom meste a nadšencov tohto gentlemanského športu je už tiež dosť. Samozrejme kým sa naučíte tancovať novozélandský bojový tanec Haka pred každým zápasom, troška to potrvá a nebudeme klamať, bude to aj trocha bolieť, ale toto sú fakt príjemné modriny. Skúste to a uvidíte.

Americký futbal

Ak je pre vás rugby naozaj trocha príliš, ale páči sa vám jeho princíp, možno by ste mali skúsiť Americký futbal. Nezdá sa to, ale ide šport, ktorý vás naučí takticky premýšľať viac, ako akýkoľvek iný. Nie nadarmo ho označujú za ľudské šachy. Svojich priaznivcov má taktiež v mnohých mestách na Slovensku a rovnako ako rugby, ponúka aj ligovú súťaž, kde si môžete zmerať sily s ostatným mestami. Netvrdíme, že bolí menej ako rugby, ale nejaké tie chrániče už tam predsa len sú.

Florbal

Florbal je z iného súdka, ako predchádzajúce dva športy. Ak sú pre vás moc tvrdé a nechce sa vám chodiť ovešaný vo výstroji na hokej, je pre vás florbal ako stvorený. Kluby nájdete aj v zapadnutých dedinkách, nejakú tú telocvičňu alebo športovú halu s vhodným povrchom tiež a nestretnúť denne niekoho s florbalkou na pleci, to dnes už asi ani nie je možné. Jednoducho florbal sa derie do popredia svetelnou rýchlosťou a verte nám, na tento vlak sa oplatí naskočiť. Skvelá komunita, lacné vybavenie a možnosť celoročného športovania robí z florbalu jednotku v našom výbere.

MTB

Ak sa viete bicyklovať, tak ste už máte zrejme nejaký ten zážitok z horského bicyklovania za sebou. My vás však nechceme nalákať na také to obyčajné bicyklovanie sa niekde po hrádzi alebo cyklotrase. Skúste sa pridať ku komunite a vyskúšajte si preteky. Rôznych MTB maratónov, ale aj ďalších disciplín je už aj na Slovensku dosť a sú naozaj na vysokej úrovni. A nebojte sa slova maratón. Tieto preteky vždy ponúkajú aj kratšie trate pre hobby jazdcov, ktoré sú stavané práve pre bikerov ako vy. Príďte a uvidíte, je to ako droga. Už budete jazdiť stále. Kalendár MTB akcií nájdete tu.

Bedminton

Bedminton? To vážne? No vážne! Ale teraz nemyslíme také to obyčajné pinkanie si niekde v parku, kde vám vietor stále berie košík. Choďte si zahrať do haly. Haly s bedmintonovými ihriskami sú už dnes všade a rovnako tak aj tréneri, ktorí z vás spravia bedmintonistu, ktorý sa nebude báť prihlásiť minimálne do nejakej mestskej ligy. Vieme, tenis je populárnejší, no keď si spočítate náklady, bedminton jasne víťazí a je snáď ešte zábavnejší. Alebo skúste squash, aj ten má svoje čaro.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama