19.10.2013
(Platená inzercia)

V dvanástom storočí zachvátila Francúzsko vlna nadšenia, ktorá niesla meno jeu de paume. Vtedy nik ani len netušil, že vďaka tejto zábave, kde sa loptička odrážala holou rukou, sa zrodí atraktívna a jedinečná športová aktivita. Sledujete tenis pasívne a snívate s otvorenými očami o kariére hráča tejto známej loptovej hry? Nemusíte sa dostať na Wimbledon, stačí, aby ste porazili spolužiaka, ktorý sa vždy len vyťahoval.

images.jpg

Základné pravidlo : Vedieť podávať

Kúpili ste si športové oblečenie a obuv, v ktorých ste ľahko zameniteľný za profesionálneho hráča? Nechýba Vám sada loptičiek, ani kvalitná raketa? Pokiaľ neviete, akú raketu voliť, tak skúste na tejto linke.
Vedeli ste, že do roku 1979 neboli na výrobu rakiet žiadne špeciálne normy? Neskôr sa začalo tiež experimentovať s grafitom. Ten sa, spolu so zlúčeninami, používa dodnes.
Spomínali sme teda, že už máte kompletnú výstroj. Pokiaľ ste tenis nikdy nehrali, je dobré nacvičiť si kvalitu podávania. Či už hráte na antuke, tráve alebo na tvrdom povrchu, je dôležité, aký dojem urobíte hneď v prvých sekundách na svojho súpera. Inšpirovať Vás môže nasledujúce video:

Ručne stručne o víťazstve

Pokiaľ sa venujete tenisu aspoň pasívne, teda zo svojho gauča v obývačke, tak by ste mali vedieť, že zápas môžu hrať dvaja alebo štyria hráči a hrá sa zväčša na tri víťazné sety. Víťazom jedného setu je ten hráč, ktorý vyhrá minimálne šesť hier, ale jeho protihráč musí mať aspoň o dve hry menej. Možností, kedy prichádza vytúžená výhra, je hneď niekoľko. Pokiaľ sa súper dotkne loptičky časťou tela, zahrá ju do siete či outu, padne dvakrát na zem na súperovej strane, ale aj vtedy, ak sa súper dotkne raketou dvakrát loptičky, alebo ju nedokáže vrátiť späť.
Viac o tenisových úderoch, ale aj o tom, ako zodvihnúť padnutú loptičku sa dozviete tiež na odkaze akosatorobi.sk/se­arch/?search_id=te­nis&submit=H%C4%BE­adaj.
Rozhodcovia musia mať oči na stopkách a byť zároveň presní ako hodinky. Hlavný rozhodca sedí na vyvýšenej strane jednej z častí kurtu. Pomocníci tohto umpírového rozhodcu určujú, či loptička dopadla do hracieho poľa a dávajú si pozor na prešľapy hráčov. Rozhodnutie hlavného rozhodcu je nemenné.

Kuriozity neobchádzajú ani „biely šport“

Úsmevné i trápne momenty sú tým, čo robí šport ešte zaujímavejším. O čom by to bolo, keby sa vždy všetko podarilo a každý hral tak ako sa má? Zápasy so sebou prinášajú mnoho nepredvídateľných situácií i neľahkých rozhodnutí. V nasledujúcich videách si môžete pozrieť, ako to vyzerá, ak si hráč zvolí slabú raketu, alebo príliš silno odrazí loptičku:

Nezabúdajte na energiu

Rozhodli ste sa prihlásiť na tréningy tenisu (tenisova-skola.sk)? Chcete iba odbúrať stres, spáliť kalórie, či navrátiť Vašej postave neodolateľnosť? V každom prípade by ste mali myslieť na dostatok energie, ktorú získate aj vďaka L-karnitínu. Zvykne sa využívať ako potravinový doplnok nielen pri športovaní, ale i pri samotnom chudnutí a prevencii. Vďaka tejto látke sa menia tuky na energiu. Dá sa zakúpiť v upravenej podobe, no nájdete ju i v ovčom, jahňacom a hovädzom mäse, menej už v bravčovom a králičom. Malé množstvo sa nachádza aj v kravskom mlieku.

Ak Vás tento článok správne nabudil, tak nám zostáva iba jediné, popriať skutočne veľa energie, športového ducha a veľa víťazných setov.
Športu zdar.

Foto: independent.com.mt, obrazky.vychy­tane.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama