09.05.2010

Každý vie, že hrávanie hokeja je nákladná záležitosť, najmä pre to, koľko stojí hokejová výstroj. Nie každý však túži hrať a trénovať hokej profesionálne. Čo však robiť ak si chcete zahrať s kamarátmi, ale už nie je zamrznuté jazero vo vašom okolí, lebo je už po zime? Ak ste z Bratislavy, existuje riešenie.

Novší článok na túto tému (Amatérsky hokej v Bratislave) nájdeš TU.

Začalo to na Facebooku, tam sa sformovala skupina s názvom Hokejisti, kde sa nachádza zatiaľ asi cez 40 ľudí. Okrem týchto členov sú ďalší, ktorí sú registrovaní v mailing liste. Pomocou týchto dvoch komunikačných kanálov dostávajú ponuky zapísať sa pomocou elektronického formuláru na vypísané termíny.

Termíny sú dohadované individuálne každý týždeň. Hráva sa na všetkých dostupných ľadových plochách v Bratislave a okolí. Nájsť vhodný čas je náročné, pretože na prenájom ľadovej plochy je všeobecný pretlak. Každý týždeň sa však nájde niekoľko termínov, ktoré sú vo vyhovujúcich časoch, následne sa zverejňuje informácia ako sa na ne zapísať. Cena prenájmu plochy sa preráta na počet hráčov. Štandardne cena za jednu hru vychádza na jedného 8 až 12 EUR.

Počet hráčov na jedno stretnutie je zatiaľ maximálne 16. Hráva sa 5 na 5 (bez brankárov), a po traja na striedačkách. To je momentálne ukazuje ako ideálny počet hráčov na hru. Ak sa do istého času na vypísaný termín nenájde dostatok hráčov, termín sa samozrejme musí zrušiť.

Hru hrajú amatéri, aj profesionáli. Ktokoľvek, kto chce. Hra je ale prispôsobená tomu, že väčšina ľudí nemá plnú výstroj. Väčšinou sa už nájdu aspoň holenné chrániče, ale niektorí majú skutočne iba hokejku a korčule. Puky sa nedvíhajú a nehrá sa tvrdo. Ide o to zašportovať si a mať radosť z hry. Vekové rozpätie hráčov je od 18 do 28 rokov, gro tvoria vysokoškoláci.

Kto má rád hokej, tak takáto alternatíva bude preňho určite veľmi zaujímavá. Aj keď sa to nezdá, nie je vôbec jedoduché dať dokopy mužstvo v takom počte hráčov.

Napríklad šiesti to určite hrať na normálnej ľadovej ploche nemôžu, stratili by sa tam – jedine ak na ploche v Avione, ktorá je oveľa menšia ako hokejový štadión. A dať dokopy aspoň 12 ľudí, ktorým bude vyhovovať vybraný termín je niekedy riadny oriešok. Ak by si jednotlivec chcel ísť zahrať hokej, tak vo svojom okolí takýto počet ďalších spoluhráčov s korčulami asi nenazbiera.

Preto je práve toto preňho zaujímavá príležitosť, ako uspokojiť chuť občas si zakorčulovať s hokejkou, pukom a ostatným týmom. Všetko, čo treba urobiť je navštíviť http://hokej.martincharvat.sk , alebo poslať mi mail na hokej@martincharvat.sk.

Ďalej je už len na tom, či sa nájde termín, ktorý vyhovuje. Ak áno, treba začať brúsiť korčule a páskovať hokejku. ;-]

Novší článok na túto tému (Amatérsky hokej v Bratislave) nájdeš TU.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama