17.10.2014
(Platená inzercia)

Zima patrí k najkrajším ročným obdobiam a má veľa priaznivcov po celom svete. Prináša so sebou nielen prekrásne scenérie, ale aj veľa možností, či už pre aktívnych športovcov alebo pre milovníkov prechádzok a čerstvého vzduchu. Neodmysliteľnou súčasťou zimy je nielen sánkovanie či stavanie snehuliaka, ale aj zimné športy. Medzi tie najobľúbenejšie zaručene patrí lyžovanie. Množstvo dovolenkárov si rado vycestuje do hôr v rámci zimnej dovolenky alebo len na víkendový odpočinok od práce, stresu a problémov. Na všetky tieto nepriaznivé aspekty 21. storočia sa dá pri lyžovaní krásne zabudnúť.

Správna výstroj

Ak ste „lyžiar začiatočník“, musíte dbať na správnu lyžiarsku výstroj, aby ste svoju premiéru nezakončili nedajbože nejakým nepekným zraneným. Zadovážte si kvalitné lyže, zimné zateplené oblečenie, teda lyžiarku kombinézu a pre istotu aj prilbu. Na začiatok by ste mali skúšať menšie svahy a pokojne aj za prítomnosti inštruktora, nemusíte sa vôbec hanbiť. Človek sa učí celý život. Ak ste lyžovanie skúšali niekoľkokrát, ale stále mu nedokážete prísť na chuť, nesilte to. Radšej odstavte lyže a pochutnajte si niekde v hoteli alebo reštaurácii na varenom vínku. Energiu iste vo Vás znova prebudí aj lahodná káva. Nikdy sa nevzdávajte na prvýkrát, nič nie je nemožné.

Lyžovanie ako extrémny šport

Ak ste lyžovaniu predsa na chuť prišli a neviete si bez neho predstaviť zimnú sezónu, naše veľhory majú čo ponúknuť. Pokiaľ sa dokonca pokladáte za „lyžiara profesionála“, nebojde sa dať lyžovaniu nové obzory. V Tatrách je možné nielen klasické lyžovanie, ale v sprievode inštruktora aj lyžovanie z väčších svahov, pri ktorých však už musíte dbať na svoje bezpečie s vyššou ostrahou. Ak však patríte k milovníkom extrémnych športov a lyžovanie Vás už nenapĺňa, stále môžete vyskúšať aj výstup na Gerlach so skúsenými horolezcami. Najkrajší je iste v lete a jeseni.

Sám vojak v poli

Možno to poznáte aj vy, chystáte sa na zimnú dovolenku alebo si len trocha zalyžovať, ale nikto z Vášho okolia Vám nechce robiť spoločnosť. Nevešajte hlavu! Vždy sa dá nájsť niekto, kto by šiel. Ak sa nebojíte spoznávať nových ľudí a vytvárať si nové známosti, kliknite SEM. Hľadajte na tematických zoznamkách, ktoré sú seriózne či overené. Nemusíte si hneď hľadať celoživotného partnera, na začiatok úplne stačí, aby ste si našli svoju/svojho inštruktorku/in­štruktora na lyžovanie.
Na záver Vám ponúkame video s niekoľkými lyžiarskymi technikami.

Foto: freedigitalpho­tos.net

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama