25.01.2017

Fascinujú Vás hltači ohňa a vždy ste chceli vedieť, ako sa to robí? Túžite po dávke adrenalínu a spoznávaní nového? V tom prípade bude tento článok presne pre Vás. Nezáleží na tom, či pracujete ako učiteľ, obchodník alebo je Vaším zamestnávateľom Call centrum Bratislava. Všetci občas túžime urobiť niečo šialené. Pokiaľ budete dodržiavať pravidlá bezpečnosti a začínať pomaly, ani nebezpečná forma zábavy, akou chrlenie ohňa zaručene je, nemusí byť nemožná. Firebreathing môže byť vykonaný za použitia netoxického paliva, ktoré je menej horľavé ako to, čo používajú tradiční hltači ohňa. Kukuričný škrob je najbezpečnejšie palivo pre firebreathing. Poďte sa teda s nami pozrieť, ako na to.

Firebreathing zahŕňa vdýchnutie jemnej hmly paliva nad plameňom, čím sa vytvorí ohnivá guľa. Je to hra s ohňom vo veľkom štýle, a tak je zjavné, že sú s tým spojené nemalé riziká. Je to pravdaže zábavka len pre dospelých, to je snáď jasné, nie? Radíme Vám, nikdy sa nepokúšajte o vdýchnutie ohňa s horľavým palivom, pretože to so sebou nesie riziko vzniku požiaru, ktorého by ste boli strojcom práve Vy. Navyše väčšina z tradičných horľavých hmôt je toxická.

Tu Vám poskytujeme návod, ako dýchať oheň s nejedovatým, nehorľavým palivom. Tento pokus by ste pravdepodobne mali skúšať vonku, a to nielen z dôvodu rizika vzniku požiaru, ale aj preto, že po sebe zanecháte naozaj veľký neporiadok z paliva ako je kukuričný škrob.

Pomôcky na firebreathing

• Veľké balenie kukuričného škrobu
• Veľká lyžica
• Veľký pohár vody
• Veľký plameň

Ako chrliť oheň

1. Vaše ústa vyplňte veľkým kopčekom kukuričného škrobu. V žiadnom prípade kukuričný škrob nevdychujte! Najväčším rizikom je inhalovanie kukuričného škrobu, čo by mohlo poškodiť pľúca (ako každý iný jemný prášok). Ďalšou veľkou hrozbou je tu smiech. Kukuričný škrob nemá zlú chuť, ale jeho štruktúra nie je príjemná. Áno, spočiatku môžete cítiť napätie, ale zostaňte pokojný. Niektorí odvážlivci, ktorí sa pre túto zábavu rozhodli, opísali vzrušenie väčšie ako pri sexe. Ani špičkové vibrátory by nedokázali navodiť podobný pocit. Všetko je to o tom, aký vplyv má na Vás adrenalín.

2. Snažte sa kukuričný škrob vypľuvnúť cez veľký plameň. Je k tomu potrebná určitá zručnosť, no dá sa to naučiť. Pokúste sa najprv cez kukuričný škrob pískať. Je to podobne ľahké ako sfúknuť sviečku, keď nie ľahšie. Škrob môžete prípadne len vyhodiť ponad nejaký táborák, ale dávajte pozor, aby ste ho nehodili smerom k niekomu alebo niečomu, čo by sa mohlo vznietiť.

3. Opakujte podľa potreby a potom si vypláchnite ústa vodou. Vypľujte a opakujte čistenie úst. Veľkou výhodou používania kukuričného škrobu oproti používaniu múky (čo tiež funguje) je to, že kukuričný škrob sa vyplachuje celkom ľahko.

Ako to funguje

Hmota kukuričného škrobu sa len tak ľahko nezapáli (pokojne si to najprv skúste), ale keď sa škrob rozptýli na jemný prášok, môžete ho zapáliť ako hocijakú inú horľavinu. Škrob, podobne ako cukor alebo múka, je plný sacharidov, ktoré sú horľavé. V skutočnosti sa takýto prášok okamžite vznieti a zhorí. Ak ste už počuli o výbuchu obilia, tak práve toto je jeho najčastejšou príčinou. Na triky vo firebreathingu sa však používajú oveľa menšie množstvá škrobu. Učte sa pomaly, prípadne sa nechajte viesť profesionálom a Vaša súkromná Fireshow môže mať čoskoro svoju premiéru.
Pri predvádzaní tejto aktivity majte pri sebe vždy ďalšiu osobu, aby Vám vedela pomôcť, keď to bude treba. Pamätajte na to, že to všetko robíte na vlastnú zodpovednosť, a preto budete musieť niesť aj následky. Určite to nie je aktivita pre každého, možno radšej zostanete iba pri sledovaní jedinečných ohňových predstavení. Pokiaľ sa ale rozhodnete skúsiť to, držíme Vám palce!

Zdroj: chemistry.about.com
Foto: pixabay.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama