03.07.2010

Veľa krát sa stáva, že váš web je umiestnení na posledných vo vyhľadávačoch, aj keď pred vami sú samé prespamované stránky, ktoré nemajú čo robiť na popredných pozíciách. Práve na to slúži SEO (search engine optimization). Predstavím vám pár rád, keď už máte web a chcete si zlepšiť pozíciu na čo najlepšiu.

Indexovanie google robotom

Indexovanie google robotom

1, Vytvorte mapu webu

Sú dva typy máp webu: klasická mapa webu a mapa webu pre vyhľadávače. Tradičná mapa webu má klasický formát HTML a spočíva v tom, že na jednej stránke sa nachádzajú odkazy na všetky časti webu. Mapa webu pre vyhľadávače má špecifický formát, ktorý podporuje vybraní vyhľadávač. Takáto mapa webu je užitočná, pretože vyhľadávač skôr zaindexuje stránku a aj skôr zaindexuje hlboko vnorené stránky.

2, Duplicitné titulky a meta tagy

Keď má viac stránok rovnaký titulok alebo meta tag, vyhľadávač môže znížiť hodnotenie stránky. Dôvod je preto, lebo vyhľadávač nechce zobraziť stránky, ktoré nemusia súvisieť s hľadanou frázou. Táto oprava je skôr nápravou programátorovho prehliadnutia.

3, Vytvorte odkazy v uznávaných weboch

Odkazy na váš web môžu urýchliť zaindexovanie stránok alebo dokonca aj vás vyzdvihnúť vo výsledkoch vyhľadávačov na popredné miesta. Medzi také stránky patria napr. DMOZ, Joe Ant, Yahoo! Directory a mnoho ďalších.

4, Obchodujte a vymieňajte odkazy

Pokiaľ pošlete zopár e-mailov s prosbou a umiestnenie odkazu na web, môžete získať zopár vysoko kvalitných odkazov. Mali by ste sa však zamerať na tematicky súvisiace weby. Ak sa predsa odkaz na váš web objaví na nesúvisiacom webe a ešte k tomu v záplave odkazov na úplne iné stránky, môže vám to pomôcť?

5, Tvorte vábničky na odkazy

Čo sa týka vábničiek na odkazy, môžu byť bezúspešné a zbytočné alebo sa môžu stať lacným spôsobom získania spätných odkazov. Vábničky môžu byť čokoľvek – lišty do prehliadačov, užitočné programy, užitočné informácie, zábavné veci a pod.

6, Pridajte možnosť ukladania pre sociálne záložky

Weby so záložkami pre sociálne siete umožňujú ukladať URL, značkovať ich kľúčovými slovami a komentovať ich. Súhrn týchto informácií používajú pre vyhlásenie obľúbených stránok a pre vyhľadávače. Takýto obľúbený odkaz sa môže uverejniť na úvodnej strane sociálneho webu, čo predstavuje veľmi cenný spätný odkaz.

7, Odstráňte duplicitný obsah

Výskyt mnoho stránok s rovnakým obsahom môže viesť až k penalizácií webu. Aj keď ste ho vytvorili vy, ale niekto ho od vás skopíroval a vyhľadávací robot zaindexoval ich stránku skôr, vyhľadávací robot môže penalizovať práve vás. Preto je vhodné zaistiť, aby vaše stránky boli pravidelne prechádzané vyhľadávacími robotmi.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Krakow trans (Neregistrovaný užívateľ) 03.03.2013 15:31
Krakow trans

www.poprad-krakow.sk

Denis Havlík 03.07.2010 12:54
Denis Havlík

Hej hej, zameral som sa na obyčajnejšie veci, nie na nejaké ťažké veci, ktoré nemajú veľký účinok... k tým ikonám, základ je ich uložiť niekde, kde sú nenápadné ale zase tak, že sa nedajú prehliadnuť :)

Andy Synák 03.07.2010 10:12
Andy Synák

také základné tipy :) ale zaujímavé... to s tými vymeniteľnými ikonkami je pravda... ja ich na webe zopár mám a iba mi to tam "špatí" a zas až toľko osohu z toho nieje :(

Prihlásenie
 
 
Reklama