06.12.2010

Google Earth je pre užívateľov webu určite zaujímavou a frekventovanou pomôckou. Jeho verzia 6.0 beta obsahuje nové praktické funkcie.

Google Earth

Google Earth

Moderná technológia a špičkoví vývojári v súčasnosti poskytujú veľmi zaujímavé riešenia pre internet. Príkladom je aplikácia Google Earth verzia 6.0 beta s vynovenými funkciami.

STREET WIEW

Jednou z nich je rozšírená integrácia označená od roku 2008 pod názvom Street View. Akonáhle máte aktívnu spomínanú funkciu, ulice a obrysy domov sú zobrazené prehľadne, modrou výraznou farbou. Po aktuálnom priblížení priamo na zvolenú ulicu sa vám naskytne obraz reálnej fotky. Následne môžete využiť kruhový symbol pre rotáciu v priestore s uhlom 360 stupňov a taktiež určovať navigáciu v smere pohľadu, vľavo, vpravo, hore, dole. Po označení a kliknutí na kurzor sa premiestňujete vpred z miesta na miesto. Pomocou položky KML máte možnosť prepnúť na štandardný režim, ktorý poskytuje reálny obraz v priestore.

3D TREES

Ďalšou vynovenou funkciou sú 3D stromy v počte viac ako 80 miliónov kusov. Pri pohľade na zvolenú lokalitu je možnosť zobrazenia s modelmy stromov a ich prehliadnutie v 3D vrstve. Spoločnosť Google pre vytvorenie presných modelov spolupracovala s organizáciami Green Belt Movement, Amazon a CONABIO.

HISTORICAL IMAGERY

Tretím vylepšením je zobrazovanie veľmi zaujímavých historických snímok z minulého obdobia. Malá ikonka v dolnej časti obrazovky poskytuje užívateľom dáta o najstarších dostupných snímkach. Po jej aktivácii sú k dispozícii ukážky s uvedením príslušného roku.

Aplikácia Google Earth aj s vynovenými funkciami ovládacích prvkov funguje plynule a nemá výrazný vplyv na výkon.

Google Earth 6.0.0.1735 Beta link pre stiahnutie

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0
Fotogaléria


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

**Komentár bol označený ako nevhodný.**
Prihlásenie
 
 
Reklama