02.04.2013
(Platená inzercia)

Človek je tvor chtivý a vždy si zaumieni niečo, čo by chcel. Či už dosiahnuť alebo získať. Túžba je silná a často sa stáva predmetom motivácie. Určite to poznáte – „Ak spravím všetky skúšky v predtermíne, odmením sa výletom do Írska.“ alebo „Vydržím v tejto robote, našetrím si a kúpim si zrkadlovku.“ Život akoby bol tak utkaný z mét, ktoré si stanovíme a chceme dosiahnuť. Tešíme sa na veci, zážitky či stavy, ktoré nám uľahčia prežiť každodennú rutinu, kým vypadneme alebo sa odpútame z reality. Povedzme si na rovinu, obdobie čakania nie je len tak zo zotrvačnosti, ale záleží najmä od financií. Aby sme si čo-to dopriali, musíme si zvyčajne našetriť. Existuje však aj iný spôsob ako sa potešiť a neminúť ani cent. Ako? Výmenou! Stačí kliknúť na nový bazár výmenička.sk.

Cieľ výmeničky

Základom je barter tovaru. Ako autori uvádzajú, účelom projektu bolo vytvoriť priestor pre barterovú výmenu a zároveň zónu pre nákup bez peňazí. Veci, ktoré sú ponúknuté na výmenu nemusia byť nové a kúpené v obchode, no musia byť bezchybne funkčné, potrebné, hodnotné a kritérium je taktiež ich rýchla vymeniteľnosť za iné veci či služby.

Portál je bezplatný a autori garantujú, že i vždy bude. Do prevádzky bol spustený v januári 2013 a už teraz si získava čoraz viac obľúbencov.

Ako to funguje

Snáď každý nájde v svojom okolí nejaké veci, ktoré už nepotrebuje alebo vie, že ich už nevyužije. Ak ste napríklad prepadli myšlienke, že sa z vás stane korčuliar, no po pár výletoch na hrádzu ste korčule už nevybrali zo skrine a len vám zaberajú miesto, vymeňte ich za niečo, čo vás momentálne láka. Lyžovanie, fotografovanie či herná konzola?

Prvým krokom je registrácia na portáli, ktorá je bezplatná, ako aj užívanie celého portálu. Následne môžete do systému ukladať inzeráty. Tie môžu mať charakter hmotných vecí ale aj spomínaných služieb. To znamená, že na výmenu môžete ponúknuť napríklad bicykel alebo svoje schopnosti na vytvorenie webových stránok. Pri zadaní inzerátu uvediete, o čo máte na oblátku záujem. Malo by samozrejme ísť o relevantnú zámenu. Napríklad za spomínaný bicykel by ste si asi ťažko mohli nárokovať na dom. Prípustná je samozrejme voľba viacerých alternatív, za čo by ste svoju ponúkanú vec vymenili. Taktiež môžete zvoliť možnosť, aby vám ľudia ponúkli niečo iné, necháte sa prekvapiť a nechávate otvorené dvere aj iným možnostiam, ako len tým, ktoré ste ako protihodnotu uviedli. Prípadne môžete uviesť aj finančnú hotovosť, za ktorú by ste vec či službu predali – a využiť tak spôsob klasického bazáru.

Ak ste na strane záujemcu a chcete nejaký produkt získať, stačí sa spojiť s ponúkajúcim, ktorý na seba v inzeráte uvádza kontakt (telefonický, e-mailový). Ak sa vám však zdá, že ceny zamieňaných produktov nie sú v rovnováhe, záleží iba na dohode medzi oboma stranami, pričom peňažný rozdiel môžete medzi sebou vyrovnať aj doplatením istej čiastky.

Kategórie

Portál ponúka veľmi pestré kategórie. Práve tie uľahčujú lepšiu orientáciu na webstránke a jednoducho s atak dostanete k tomu, o čo máte reálny záujem. Celkovo je sortiment rozdelený do 13 kategórií – Nehnuteľnosti, Pc a mobily, Elektro, Auto-moto, Šport, Dom a záhrada, Oblečenie, Detské potreby, Foto, Hudba, Knihy, Služby a Ostatné.

Každý si nájde to svoje

Portál môže zaujať kohokoľvek, nakoľko sa nešpecifikuje na žiadnu cieľovú skupinu. Vysokoškolákov môžu potešiť rôzne skriptá, mamičky detské oblečenie, športovcov .
Medzi momentálnymi ponukami je napríklad inzercia, v ktorej by ponúkajúci za stavebné tehly vymenil drevo alebo napríklad jednoizbový byt v Banskej Bystrici za hocičo v hodnote daného bytu.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama