13.06.2014

Ani netušíte, akým dôležitým nástrojom je pre Facebook vaša profilová fotografia. Už dlhú dobu sprevádza stránky vašich priateľov množstvo inzerátov práve s vašou fotografiou bez toho, aby ste o tom čo i len tušili. Reklamný biznis je obrovským zdrojom ziskov a tak sa zneužívanie vašej fotografie bude už len stupňovať, ak voči tomu nepodniknete kroky. Naučíme vás, ako tomu zabrániť. Veľmi jednoducho a za krátky čas.
Určite ste už zažili počas prezerania správ na Facebooku, že niektorý z vašich priateľov „odporúča“ konkrétny produkt, hoci by ste v živote neverili, že práve on sa venuje takýmto záľubám. Je to preto, lebo jeho fotka a meno pri reklame boli zneužité. V reklamnej brandži vládne presvedčenie (vlastne istota), že reklamný inzerát sprevádzaný fotografiou blízkeho človeka vyvolá v jeho priateľoch vyšší záujem a inzerát bude mať na verejnosť širší vplyv. Pre mnohých z nás je to však nevhodné a nepatričné. Ťažko sa potom vysvetľuje v reálnom živote, že vy v takýchto aktivitách nemáte prsty. Zamedzte tomuto včas. Jednoducho a účinne.

Bráňte sa

Prejdite na NASTAVENIA svojho účtu a na bočnom paneli kliknite na REKLAMY.

V okne nájdete hneď hore možnosť upraviť STRÁNKY INÝCH SUBJEKTOV. Všimnite si hneď prvú vetu : „Facebook nedáva aplikáciám tretích strán ani reklamným sieťam právo používať vaše meno alebo fotku v reklamách. Ak to v budúcnosti povolíme, vami zvolené nastavenie bude určovať, ako budú údaje o vás použité.“ Táto veta je už dnes síce tak trochu na pováženie, ale dobre. Veríme, že to „zatiaľ“ tak nie je. Predíďme však nepríjemnostiam a po kliknutí na UPRAVIŤ vyberieme možnosť NIKTO. A samozrejme, nezabúdajme odkliknúť aj potvrdenie ULOŽIŤ ZMENY.

Druhú voľbu je nutné nastaviť už dnes, nakoľko sa týka využitia vášho mena priamo Facebookom počas nenápadného zdieľania reklám na stránkach vašich priateľov. Facebook sa tým snaží dosiahnuť toho, aby vaši známi a priatelia lepšie reagovali na pridávané inzeráty a reklamy. A tento „trik“ sa už určitý čas využíva. Mnohým z vás to síce nevadí, no nájdu sa aj takí, ktorým to lezie na nervy. Ako tomu zabrániť? Aj tu nastavte NIKTO a uložte zmeny.
Teraz by malo byť všetko v poriadku.

Ak sa dozvieme niečo nové, určite vás na stránkach Hobbyportalu budeme informovať.

Foto: autor, Facebook

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama