21.02.2013

Medzi najpríťažlivejšie hry v kasíne patrí pochopiteľne ruleta. Neustále láka nových hráčov a zaručuje adrenalín v krvi, zimomriavky na chrbte a silnú túžbu. Skákajúca gulička na ciferníku čísiel má moc zatajiť dych naraz viacerým ľuďom.

Nik a žiaden zaručený recept nemôže zaručiť stopercentnú výhru. Takéto sľuby zaváňajú podvodom. K výhre však môžu napomôcť rôzne ruletové systémy, ktoré rapídne zvyšujú šance na výhru. Stále ale platí, že ruleta je bola a bude hra o šťastí, nech robíte čokoľvek. Dôležité je si aj pripustiť fakt, že systém tak ľahko neporazíte. Ak sa vám začne priveľmi dariť, ten čo si kasíno vybudoval, vám určite len tak z rozmaru nedá do náruče svoje peniaze. Skúsiť šťastie a adrenalín však nemusíte len v obleku vo Vegas či herni na sídlisku, zahrať si môžete aj on-line. Ak máte chuť okúsiť svoje šťastie, ale ste úplný začiatočník môžete si skúsiť najprv zahrať ruletu zadarmo bez reálnych peňazí. Po osvojení si pravidiel a stratégií sa isto budete cítiť rovnocennejšie ku svojím spoluhráčom.

Ruletové systémy

Existuje mnoho fínt, ktoré majú zaručene dopomôcť k výhre. No je potrebné sa v nich v skutku poriadne prebrodiť, kým niektorá stojí za hriech. Nasľubovať dokáže kadekto, aby upútal či už na seba alebo na herňu. No taktiky založené na štatistikách či matematických teóriách majú niečo do seba. Napríklad:

Marginale
Ide o najznámejší systém, ale taktiež najnebezpečnejší. Vsádzate jeden žetón na farbu. Ak dôjde k prehre, vsaďte na tú istú farbu znovu, ale už dvojnásobok. Opakujte to tak dlho, kým nevyhráte.

Do stávky sa na začiatku dá jeden žetón a následne 1+2+4+8+16+32… Čo znamená, že v prípade výhry získate vždy jeden žetón na viac.

Fibonacci
Ako už z názvu vyplýva, ide o vsádzanie podľa Fibonacciho rady. Fibonacciho rada je tvorená radou čísel, v ktorej vždy nasledujúce číslo v rade sa rovná súčtu dvoch predošlých čísel. 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, …

Môžete hrať na farbu, párne/nepárne, nízke/vysoké čísla. Ak vyhráte prvú stávku, rada je zrušená začínate odznova. Ak nevyhráte, tak začínate písať číselnú radu a napíšete si 1. Ak v ďalšom kole prehráte napíšete ďalšie číslo v rade a to je znova 1. Ak aj ďalšia stávka skončí stratou stavíte posledné číslo v rade, čiže 2 (1+1+2). Takto pokračujete až kým nepríde výhra. Vtedy škrtnete posledné dve čísla v rade a stavíte súčet posledných čísel, ktoré máte v rade.

Príklad: Vsadíte 1 EUR. Ak prehráte, zapíšete sumu ktorú ste prehrali na koniec rady čísel. Teraz vsadíte 2 EUR. Ak prehráte opäť zapísaná rada čísel bude 1, 1, 2 a tak vsadíte 3 EUR. Vaša rada čísel je teraz 1, 1, 2, 3 Ak opäť prehráte vsadíte 5 EUR. Vaša rada teraz bude 1, 1, 2, 3, 5. Ak teraz vyhráte škrtnete si posledné dve čísla v už zapísanej rade a teda Vaša číselná rada bude 1, 1, 2.

Cieľom a zmyslom rulety je samozrejme výhra, treba však byť opatrný a poznať svoje možnosti a schopnosti. V konečnom dôsledku pravidlá rulety sú jednoduché a ľahko pochopiteľné pre každého, kto má záujem vyskúšať atmosféru hry v pravom zmysle slova. Staviť na červenú či konkrétne číslo predsa dokáže takmer každý.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Anketa
Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

ikola1 (Neregistrovaný užívateľ) 23.01.2014 23:30
ikola1

Ahojte, mesačne si dokážem privirobiť 100 €, no dá sa aj viac.
Hrám poker online, nemal som o hraní pokru ani šajnu, ale vďaka ľudom od pokerstratgy som sa to naučil . Skuste si privyrábať pokrom a na začiatok dostanete na hranie 40$. Ja som tiež takto začal a mesačne si dokážem zvýšiť rodinný rozpočet o 100€. Kto to chce skúsiť nech sa zaregistruje tu: cs.pokerstrategy.com/#uXGXDO. Všetko vám tam vysvetlia.
Mimochodom, tiež som hral ruletu, ale nedokázal som byť dlhodobo ziskový, tak ako je to možné iba v pokri.

Aďo (Neregistrovaný užívateľ) 11.03.2013 15:25
Aďo

Osobne najviac z týchto systémov preferujem martingale, pretože je síce najviac riskantný ale pokiaľ si človek zachová chladnú hlavu, tak má šancu do hodiny byť v pluse aspoň 100% jeho celkového objemu, s ktorým začal hrať.

Adam (Neregistrovaný užívateľ) 25.02.2013 12:07
Adam

Veľmi zaujímavé, nemôže sa dočkať, až snažiť

Prihlásenie
 
 
Reklama