28.07.2016
(Platená inzercia)

Originálne tonerové kazety do laserovej tlačiarne nie sú úplne najlacnejšou záležitosťou a často za ne zaplatíte veľkú sumu. Na výber máte okrem nich aj alternatívnu možnosť. Sú kompatibilné laserové tonery výhodné a spoľahlivé?

Žiadna náplň v tlačiarni, bohužiaľ, nevydrží večne. Keď sa vám minie toner v laserovej tlačiarni, máte niekoľko možností – kúpiť si buď originálne, alebo kompatibilné tonerové náplne. Na trhu dnes nájdete veľké množstvo kompatibilných laserových tonerov či renovovaných tonerových kaziet.

Originálne laserové tonery

Originálne, teda nové tonery nesú so sebou značku tlačiarne a sú vyrábané len výhradne pre ňu.
Výhodou je, že ich výroba pozostáva z kvalitných materiálov a teda zaručujú prvotriednu kvalitu tlače. Nevýhodou je vysoká cena – za originálny toner môžete zaplatiť takú cenu, akú má samotná tlačiareň. Práve preto ľudia často siahajú po lacnejšej verzii.

Aký je to kompatibilný toner?

Kompatibilným sa označuje toner vyrábaný neznačkovým výrobcom. Aj napriek tomu je určený pre tie isté tlačiarne ako originálny toner od značkového výrobcu.
Nie vždy platí, že všetko lacné je nekvalitné. Takýto typ tonera je vyrobený rovnakým spôsobom ako originál. Jediným rozdielom je, že alternatívny výrobca nevloží do reklamy toľko financií ako značkový výrobca.

Alternatívne tonery dokážu tlačiť rovnako kvalitne ako originálne tonerové kazety aj pri tom istom počte tlačených strán. Vďaka nim viete dokonca ušetriť až 75 % z nákladov na tlač.

Pokiaľ si kompatibil zakúpite u seriózneho výrobcu (napr. v rámci Európskej únie), poskytne vám pri nákupe aj niekoľkomesačnú záruku. Kompatibilné tonerové kazety pracujú na rovnakom princípe ako originály a takisto si môžete vybrať medzi čiernymi a farebnými tonerovými kazetami.

Tip: Jednou z volieb sú aj repasované tonery

Patríte medzi ľudí, ktorým záleží na šetrení životného prostredia? Renovované resp. repasované tonery šetria okrem životného prostredia aj vaše peniaze. Ide o originálne tonery obsahujúce neoriginálny prášok. Ich plusom je, že často umožnia vytlačiť viac strán ako originál.
zdroj: bigstockphoto.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

ZanetaM (Neregistrovaný užívateľ) 06.12.2017 18:03
ZanetaM
FrantaS napísal:

Pokud zvolite kompatibilne, zalezi na vyrobci - nektere bohuzel dojdou brzo nebo kvalita je spatna. Ja mam zkusenosti s firmou www.ekotoner.sk/ kde nakupuji jiz nekolik let a kvalita tisku je oproti originalum nerozeznatelna.

Diky za doporuceni, chceme v kancelari usetrit, tak jsme z www.ekotoner.sk/ zacali tez objednavat a mohu potvrdit.

FrantaS (Neregistrovaný užívateľ) 02.07.2017 15:42
FrantaS

Pokud zvolite kompatibilne, zalezi na vyrobci - nektere bohuzel dojdou brzo nebo kvalita je spatna. Ja mam zkusenosti s firmou www.ekotoner.sk/ kde nakupuji jiz nekolik let a kvalita tisku je oproti originalum nerozeznatelna.

Prihlásenie
 
 
Reklama