27.07.2010

Veľa krát sa stáva, že z ničoho nič začne váš stolný PC hučať. Pôvodcom tohto hluku môže byť zanesený ventilátor. V tomto článku vám prinesiem návod, ako ho najlepšie vyčistiť.

Silikónový olej

Je to naozaj užitočný pomocník do domácnosti. Slúži na zastavenie škrípania a vŕzgania. Má dosť dlhú dobu pôsobenia, čo ušetrí váš čas. Práve kvôli týmto vlastnostiam je vhodný aj pre váš ventilátor na PC. Veľakrát sa stáva, že tento silikónový olej už je aplikovaný na ventilátore, ale po nejakej dobe prestane účinkovať alebo sa celkom stratí. Preto je dobré ho týmto olejom „namazať“. Pracujte však veľmi opatrne, aby ste náhodou nenamazali aj niečo navyše (aj keď je tento olej takmer neškodný).
Takýto olej vás bude stáť okolo 1,5€.

Silikónový olej

Silikónový olej

Stlačený vzduch

Možno si pomyslíte: Načo to je dobré, keď môžem namiesto toho fúkať? Je to síce z časti pravda, ale nie úplná. Keď začnete fúkať do zaneseného ventilátora, jednak sa na vás vyvalí veľké množstvo prachu a aj keby ste sa neviem ako snažili, nikdy by ste nedosiahli taký silný prúd ako vyvinie stlačený vzduch v spreji.
Stlačený vzduch v spreji je vhodný na vyčistenie ťažko dostupných miest, čo je aj ventilátor vo vašom PC. Dokáže vyvinúť dosť silný prúd, aby zbavil prachu aj tie najmenšie škáry. Stačí ho namieriť na ventilátor a po pár sekundách bude úplne ako nový.
Stlačený vzduch sa dá kúpiť od 4€.

Stlaćený vzduch v spreji

Stlaćený vzduch v spreji

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Denis Havlík 29.07.2010 17:00
Denis Havlík

S notebookom je treba nájsť kryt, pod ktorým sa nachádza ventilátor a odmontovať ho. Buď vyberiete celý ventilátor, alebo ho neodmontujete. Dá sa vyčistiť oboma spôsobmi. Ale ak ho neodmontujete, je treba dávať pozor, aby ste sa nedotkli žiadnej súčiastky.

alerian 28.07.2010 09:41
alerian

A čo s notebookmi ?

Prihlásenie
 
 
Reklama