13.12.2020
(Platená inzercia)

Trafiť sa ľuďom do nôty, to nevie každý. A zaplatiť za darček stovky eur, ktorý nakoniec neposlúži účelu, je úplne zbytočné. Pohli sme hlavou za vás. Prinášame vám tri originálne darčeky, ktoré si môžete vyrobiť v pohodlí domova. Neminiete za ne ani toľko, čo by ste minuli za poštovné na drahú elektroniku.

Sada domáceho tetovania

Väčšina ľudí tetovania skryto obdivuje. Svoj obdiv často maskujú ako nesúhlas alebo opovrhnutie. V skutočnosti opovrhujú len sami sebou za to, že na také niečo nemajú dostatok odvahy. Ak aj vy máte v rodine niekoho, kto potajme túži po tetovaní, počas týchto Vianoc mu smiete splniť jeho veľký sen.

Základným kameňom celého darčeka sú informácie. V dostatočnom predstihu si zistite, čo má dotyčný rád a čo by si teoreticky rád nechal vytetovať. Zozbierajte niekoľko nápadov. Do gúglu zadajte dané slovo v angličtine + termín “lineart”. Nájde vám to obrázky vo forme čiernych siluet, podobných, aké používajú tatéri. Obrázky si vytlačte. Klasickú kolínsku kúpite v každej drogérii.

Postup, ktorý neskôr vysvetlíte aj vášmu blízkemu, je nasledovný:
● voňavku nastriekajte do misky alebo taniera
● na niekoľko sekúnd do nej ponorte výstrižok s obrázkom
● nastriekajte dotyčnému voňavku na miesto, kam chcete tetovanie aplikovať
● vytiahnite papier z voňavkového kúpeľa a priložte ho na určené miesto na pár minút
● potom papier odlepte
● čierny obrázok sa vplyvom alkoholu prenesie na pokožku

Ústrižky s obrázkami aj voňavku môžete elegantne a lacno zabaliť, napríklad do ozdobenej škatule od topánok.

Domáci krém

Krém domácej výroby ocení každá žena. Rozžiarte tváre slečien, ku ktorým máte blízko, vďaka tomuto ľahkému receptu. Na výrobu krému budete potrebovať kvety nechtíka lekárskeho. Zbierajte tmavooranžové kvety počas obeda, keď obsahujú najviac aktívnych látok. Následne vyrobte krém.

Tradične odporúčaným základom je bravčová masť. Zmiešajte ju s kvetmi a v hrnci na sporáku pomaly miešajte, kým sa masť nesfarbí do žlta. Hotovo. Domáci krém na ruky je hotový. Krém z nechtíka lekárskeho pomáha mierniť bolesť pri opuchu, upokojuje podráždenú pokožku, spáleninu od slnka, bolesti šliach a dermatitítdu.

Tip
Pri výrobe krému môžete namiesto bravčovej masti použiť kombináciu bambuckého masla, jojobového oleja a trochy včelieho vosku.

Vianočná čokoláda

Načo kupovať čokoládu, keď si môžete spraviť vlastnú? Vianoce by bez čokolády neboli Vianocami. Ozdobujeme ňou medovníčky, ktoré nám tak veľmi chutia. Na jej výrobu budete potrebovať len pár základných surovín. Spravte rovno niekoľko tabuliek a pekne ich zabaľte, budú sa pod vianočným stromčekom vynímať.

Čo budeme potrebovať:
● 125 g práškového cukru
● 100 g kakaového masla (alebo obyčajného masla)
● 60 g kakaa
● podľa chuti hrozienka, oriešky alebo čokoľvek, čo máte radi

Všetky spomínané suroviny môžete nájsť so zľavou v Lidl letáku pod značkou Belbake. Rozpustite maslo v hrnci a dôkladne ho premiešajte so zvyšnými ingredienciami. Výslednú čokoládovú hmotu nalejte do formičky a nechajte stuhnúť. Výber tvaru formičky je na vás. Prekvapte vašich blízkych kreatívnym darčekom a spravte im čokoládu v tvare trojuholníka alebo hviezdy.

Zdroj obrázku: rawpixel.com, Fortyforks / Shutterstock.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama