26.01.2016

S blížiacim sa Valentínom sme pre vás pripravili množstvo šablón, pomocou ktorých si zhotovíte z papiera veľmi pekné boxy, ukrývajúce drobnosť pre vašu vyvolenú – vyvoleného.

Sériová výroba sa stala akýmsi poznávacím znamením 21. storočia. Naši starí rodičia necítili potrebu kupovať v obchode ešte aj obaly na darčeky. Jednoducho si ich vyrobili doma. Z papiera, látky a kreatívnejší aj z dreva.
Aká je situácia dnes? Strácame kreativitu. Kúpime darček a takmer bezmyšlienkovite si k nemu dokúpime aj darčekový box. Pravda je však taká, že najkrajším vyjadrením citu k blízkemu človeku je vlastnoručne vyrobený darček a okrem toho aj jeho balenie, ktoré podčiarkne našu osobnosť. Balenie, ktoré vyšlo spod našich vlastných rúk.
A tak by sa motto tohto článku mohlo niesť v duchu: „Ak nechcete byť zaškatuľkovaní, vyrobte si vlastné škatuľky.“

Ako na to?

Hovorí sa, že balenie je dôležitou súčasťou daru. Škatuľky, ktoré vás naučíme vyrábať, budú svedčiť o vašom kreatívnom prístupe k daru pre človeka, ktorý vám je vzácny a na ktorom vám naozaj záleží.

V prvom rade potrebujeme vhodný materiál  – môže to byť lepenka, plast, silný papier – vlastne všetko, čo drží svoj tvar. Obľúbené sú farebné výkresy a tiež výkresy biele s nalepenou farebnou vrstvou (napríklad samolepiaca tapeta, vzorkovaný papier a podobne).

V tomto príspevku vám ponúkame šablóny, podľa ktorých si kreatívne darčekové boxy vystrihnete a potom jednoducho poskladáte do výslednej krabičky. V nej potom môžete blízkemu človeku podarovať valentínsku drobnosť alebo napríklad malú kartičku s vyznaním.
Šablóny si môžete v mierke preniesť na materiál, z ktorého budete strihať škatuľky, alebo uložíte v počítači a vytlačíte v požadovanom rozmere na kancelársky papier tak, aby ste šablónu z neho mohli jemne na základný materiál prekopírovať. Potom už postačí box vystrihnúť a poskladať.
Ideme na to.

Trojuholníkový box

Jeden z najjednoduchších škatuliek na drobné podarúnky. Po vystrihnutí prilepíte bočné steny o seba malými trojuholníkmi, vyznačenými sivou farbou.

Á la vankúš

Dôležité je aby sme preparovali oblúky na papieri pomocou tupej časti noža. Ostatné prerušované časti šablóny prehýbame za pomoci pravítka.

Kabelka

Pri každej zo šablón vám prerušované čiary ukazujú miesta, v ktorých je nutné materiál na box prehnúť a vytvarovať tak darčekovú škatuľku. Táto, v tvare kabelky má ešte na horných stranách po dve dierky na prevlečenie tenkej stuhy.

Oválny box

Je ideálny napríklad na darčeky z textilu – tričká, obrusy a podobne. šablónu je vždy nutné v mierke prispôsobiť veľkosti darčeka.

Srdiečkový box

Najpopulárnejšie balenie medzi večnými romantikmi. Verte, že schopnosť vyrobiť takýto box sa vám môže hodiť prakticky na každú príležitosť.

Šesťuholníkový box

Výhodou boxu v tvare šesťuholníka je jeho stabilita (vrátane vrchnej – uzatváracej časti), čo ho predurčuje napríklad k baleniu pečiva, dokonca menšej torty.

Box – taška

Populárne darčekové balenie, vhodné na akýkoľvek darček.

Box so srdiečkovým uzamkýnaním

Už samotné uzatvorenie tohto boxu napovie, čo k obdarovanej osobe cítite. Srdiečka možno kreatívne vyzdobiť, prípadne doplniť odkazmi či úryvkom básne.

Biskupská taštička

Názov zrejme vznikol podľa biskupskej pokrývky hlavy podobného tvaru.

Veľké srdce

Priestorovo veľmi efektné balenie.

BONUSOVÉ ŠABLÓNY

Sú trošku zložitejšie na prípravu, výsledok však stojí za to.

Srdce s otvorom

Telo sa skladá z viacerých farebných vrstiev papiera.

Magický ihlan

Balenie á la hlavolam

Nezabudnite – aj obal darčeka o vás mnohé napovie. Buďte teda originálni a vyrobte si ho doma sami.

Foto: pinterest.com, internet

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama