30.09.2018
(Platená inzercia)

Magnetické separátory sa používajú na separáciu kovových nečistôt z kvapalných, alebo zo sypkých hmôt, ktoré sa dobre vháňajú tlakom. Magnetické separátory separujú veľmi jemné kovové nečistoty do veľkosti 5mm. Vyrábajú sa v troch rozmerových typoch a môžu mať až kapacitu 150 t/h.

ms-oboustranny2.jpg

Systém magnetickej separácie je veľmi efektívny vďaka sofistikovanému prepadovému labyrintu magnetických tyčí v dvoch radách. Magnetický bubnový separátor je určený na separáciu, alebo tzv. oddelenie, magnetických častí zo sypkých zmesí. Zvyčajne sa umiestňuje pod násypkou stroja, alebo za pásový dopravník, kde následne vykonávaná svoju prácu. Neseparovaný materiál, ktorý dopadá na magnetický bubon je tu oddeľovaný od zvyšku obsahu. Vďaka tomu, že nie je súčasťou pásového dopravníka, má pestrejšie a hlavne univerzálne využitie.

Možnosti Magnetického bubna

Magnetický bubon sa vyrába z nerezu a práve preto sa jeho rozmery dajú ľahko prispôsobiť vašim potrebám. Jeho použitie výrazne zvyšuje kvalitu materiálu, a je tiež vhodným prostriedkom pri ochrane zariadení pred poškodením kovovými časticami. Medzi jeho silné vlastnosti patrí aj regulácia otáčiek jednotlivých bubnov. Jeho bubny tiež viete kombinovať s rozličnými magnetmi.

Obojstranný separátor

Obojstranný separátor s priečnym pásom sa umiestňuje nad prúdom separovaného materiálu. Jeho magnetické pole tu zabezpečuje statický magnet, ktorý je výhodnejší z hospodárskeho hľadiska, lebo nie je viazaný k spotrebe elektrického prúdu. Prepravný pás má zabudovaný automatický čistiaci systém, alebo gumený koberec, ktorý sa dá ručne vyčistiť. Tento druh magnetických odlučovačov môžete použiť ak sa jedná o čistenie materiálu, ktorý nemá vysoký obsah želených a kovových častí.

Magnetický separátor nemagnetických kovov (eddy current separator)

Nie všetky kovy však majú magnetické vlastnosti. V tomto prípade môžete siahnuť práve po Eddy Current Separator alebo tzv. separátore nemagnetických kovov. Táto nová generácia separátorov umožňuje oddeľovať nemagnetické kovy od magnetických a ostatných nekovových častíc. Metóda separácie je založená na rozdielnej vodivosti jednotlivých kovov. Jeho systém funguje vďaka dopravníku, na konci ktorého je umiestnený magnetický indukčný valec poháňaný veľmi silnými neodymovými NdFeB magnetmi.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama