18.12.2019
(Platená inzercia)

Priemyselné a stavebné stroje, ktoré pri práci znášajú vysoké zaťaženie, si vyžadujú občasnú výmenu niektorých súčastí. V nasledujúcom článku sa pozrieme na dve z nich. A v jeho závere si nájdu niečo aj fanúšikovia pretekárskych áut.

Gumené pásy naminibagre

Minibagre sa používajú pri stavebných prácach na kopanie základov, výkopov pre prípojky na inžinierske siete aj nakladanie a iné činnosti. Výhodou minibagra je kompaktná veľkosť, vďaka ktorej ho môžete prevážať pokojne aj v nákladnom výťahu. Najviac namáhanou časťou tohto stroja sú gumené pásy. Preto sa môže stať, že ich budete potrebovať vymeniť.

Gumené pásy na minibagre vyberajte podľa značky a typu vášho bagra. Pre bezchybnú prevádzku aj v náročnom teréne je dôležitá nie len správna veľkosť ale aj kvalita gumených pásov. Pre lepšiu životnosť hľadajte pásy s vysokou odolnosťou v prémiovej kvalite. Výhodou je, ak sú vybavenénasle­dovnými prvkami:

  • ochrana bokov pásu proti poškodeniu,
  • neprerušované pozinkované predpnuté laná,
  • antivibračné články pásu.

Planétové prevodovky

Planétové prevodovky sa používajú na prispôsobenie výkonu stroja. Môžete si ich zakúpiť s motorom alebo bez. S ich pomocou je možné nastaviť požadovaný prevodový pomer. Výhodou sú tiež kompaktné rozmery a tichý chod. Ak potrebujete nové planétové prevodovky, hľadajte modely vyrobené z kvalitného materiálu. Dôležitý je pri tom materiál samotného telesa aj kolies prevodovky. Vyberajte podľa vašich požiadaviek na zaťažiteľnosť, účinnosť a možnosť upnutia.

Silikónové hadice

Silikónové hadice pre motorové športy spoľahlivo udržia vysoký tlak v sacom systéme aj v turbo aplikáciách. Využiť ich môžete pri úprave motoriek, nákladných kamiónov, sériovo vyrábaných vozidiel až po profesionálny rally, drag a driftracing.

Silikónové hadice do motora sú odolné voči vysokému tlaku a teplote. Hadica tak odolá chladiacej kvapaline, palivovým výparom aj oleju. Vďaka kvalitnému silikónu, ktorý zamedzuje starnutiu, majú hadice dlhšiu životnosť ako bežné hadice. Môžete sa tak spoľahnúť na bezproblémový chod vášho auta.Vyberajte podľa požadovaného rozmeru a tvaru. Pri montáži vám odporúčame využiť aj vysokotlakové spony pre vyššiu odolnosť voči tlaku.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama