25.02.2021
(Platená inzercia)

Dnes už každá väčšia či menšia firma vlastní vozový park. Aby firemné autá spoľahlivo slúžili, je potrebné sa o ne náležite starať. Ako pri mnohých používateľoch zabezpečiť pravidelnú údržbu, vám poradíme v našom článku.

Jeden pán pre všetky

Používajú ich všetci, no nikomu nepatria. Táto veta presne vystihuje firemné autá, ktoré používajú viacerí zamestnanci. Pre lepšiu starostlivosť o vozidlá určite jedného zamestnanca, ktorý bude mať na starosti všetky pravidelné kontroly, výmenu pneumatík, olejaa tiež čistenie interiéru a exteriéru.
Súčasťou pravidelnej obhliadky by mala byť skúška jazdy pri rôznych rýchlostiach. Ideálnymi miestami sú diaľnica a menej frekventované bočné cesty so zákrutami. Skúšobné jazdy sa odporúča robiť po zime, aby sa zistilo či brzdové kotúče netrpia nejakými poruchami. V prípade zvuku či vibrovaniapočas brzdenia, prípadne oneskorenej reakcii bŕzd, je nutné zájsť do servisu, kde opotrebované brzdové kotúče vymenia.

Starajte sa o motor

Koľko zamestnancov, toľko štýlov jázd. Keďže na autách budú jazdiť rôzni ľudia, ktorí sú aj rôzne šoférsky zdatní, motor vozidla bude vystavený väčšiemu opotrebeniu. Stačí napríklad pravidelne počas zimy jazdiť pri vysokých otáčkach a nedostatočne zahriatom motore. Olej v motore ale potrebuje čas na zahriatie, preto je potrebné z počiatku jazdiť pri nižších otáčkach. Na stav motora vplývajú aj iné faktory. Po čase sa najmä na starších vozidlách často objavujú rôzne poruchy. Pri vážnejších poruchách bude potrebný aj repas bloku motora.

Evidencia je dôležitá

Ak si výdavky vynaložené na nákup pohonných hmôt uplatňujete na základe spotreby podľa technického preukazu, ste to zákona povinní viesť knihu jázd. Kniha jázd vám však poslúži aj v inom ohľade. Môžete si v nej evidovať používanie vozidla konkrétnym zamestnancom, ktorý za jazdu zodpovedá.
Ideálne riešenie, pri ktorom zároveň získate možnosť sledovať aktuálnu polohu vozidla alebo plánovať trasy, ponúka automaticky generovaná kniha jázd. Týmto spôsobom zefektívnite pracovný výkon zamestnancov a zjednoduší vám tiež administratívnu prácu s údajmi.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama